Aukro.cz

Korunovace vítězů Holba Cupu 2006 proběhla na Soutěži mistrů v Hrabišíně.

19. září 2006 v 7:47 | Milan
Jako se již stalo tradicí, na závěr Velké ceny Holba Cupu v požarních soutěžích probíhá vždy Soutěž mistrů, které se účastní prvních deset družstev konečně tabulky, prvních sedm družstev žen a družstva veteránů, která bodovala alespoň na jedné soutěži. Mimo to ještě družstva, která se umístila na prvních třech místech na Okresní soutěži. I v letošním roce proběhla tato soutěž za velkého zájmu diváků v Hrabišíně.

V kategorii mužů se v prvém kole ujal vedení pořádající Hrabišín, který dosáhl času 17,65 vteřin, následován Bohuslavicemi 18,23 vteřin, Novým Malínem 18,26 vteřin, Bludovem a Kolšovem shodně 18,31 vteřin. Jak známo na soutěži mistrů prvé kolo nerozhoduje a je pouze třeba ho dokončit v přijatelném čase, když rozhodující je až kolo druhé, které je značně obtížné tím, že po sražení pravého terče dochází k prodloužení vedení o jednu hadici C a ke sražení třetího terče, přičemž levý proud je na žebříku připoután k lešení. Zde se dařilo nejlépe Bludovu, který dosáhl času 32,44 vteřin. Družstvo Rudy nad Moravou dosáhlo času 32,56 a Bohuslavice 32,94 vteřin. Celkově pak po součtu časů obou kol zvítězil Bludov 50,75 vteřin, před Bohuslavicemi 51,17 vteřin a Hrabišínem 51,72 vteřin.

V kategorii žen se v prvém kole nejvíce dařilo děvčatům z Rohle, která dosáhla času 21,93 vteřin a vzhledem k tomu, že závodila na stejné trati jako muži. mnohé týmy mužů porazila. Druhého nejlepšího času dosáhl Kolšov 22,34 vteřin, třetí pak skončily Dolní Studénky 22,09 vteřin, třetí Hrabová 26,53 vteřin. Smůlu měla Rohle, která druhé kolo nedokončila. V soutěži zvítězil Kolšov před Dolními Studénkami a Hrabovou.

V kategorii veteránů se prvé kolo nejvíce vydařilo Bohuslavicím 26,15 vteřin, dále Bratrušov 26,34 vteřin a Třeštině 26,60 vteřin. Ve druhém kole pak zazářil Bratrušov 23,52 vteřin, následován Bohuslavicemi 24,55 vteřin a Bludovem 25,05 vteřin. Celkově tak zvítězil Bratrušov před Bohuslavicemi a Bludovem.

Na závěr pak proběhlo celoroční vyhodnocení soutěžních družstev ve všech kategoriích, kdy díky sponzorům Holbě Hanušovice, Poštovní spořitelně, Autocentru Kubíček a dalším, byly soutěžním družstvům předány hodnotné věcné ceny. Putovní pohár pro vítěze Holba Cupu předal ředitel HZS Šumperk pluk. JUDr. Viesner a starosta OSH Šumperk ing. Ošťádal družstvu Hrabišína v kategorii mužů, družstvu Dolních Studének v kategorii žen a družstvu veteránů rovněž z Dolních Studének.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama