23. října 2006 v 12:00 | Martin
Ve dnech 20.10. - 21.10. 2006 proběhly volby do obecního zastupitelstva v naší obci, kde se neztratili i někteří členové SDH Dolní Studénky. Konkrétně se do zastupitelstva dostal Petr Strnad a Patrik Vénos. Jen díky špatnému volebnímu systému se do zastupitelstva nedostala Jitka Skokanová, která měla 216 hlasů a v zisku hlasů porazila ostatní nové zastupitele z ostatních stran. Z tohoto důvodu by se opravdu někdo měl zamyslet nad novelizací volebního systému. Je to pro členy SDH velký úspěch, že se dostali do zastupitelstva obce a mohou spolurozhodovat o chodu obce. Přejeme jim mnoho úspěchů ve funkci a doufáme, že přesvědčí občany o oprávněnosti jejich volby.

Ohlédnutí za letošním ročníkem Velké ceny hasičských soutěží Holba Cupem 2006.

2. října 2006 v 8:24 | Milan
Letošní ročník Holba Cupu skončil 16. 9. 2006 závěrečnou soutěží mistrů v Hrabišíně, byli dekorováni vítězové a vyhlášeny celkové výsledky.

Co přineslo letošní klání hasičských družstev v požárním sportu nového? Především je třeba říci, že neochabl zájem mladých lidí o požární sport. Vždyť soutěží mužů se zúčastnilo celkem 52 družstev ze 41 sborů, 16-ti soutěží se zúčastnilo 496 družstev mužů. V kategorii žen pak 12 družstev z našeho okresu, celkem na 16 soutěžích 140 družstev.

Ale konec statistiky. V soutěži mužů zdánlivě nedošlo k ničemu novému. Opět zvítězil Hrabišín a obhájil si již po několikáté svoje výsadní postavení. O další místa se však strhl nečekaný boj, který trval až do konce soutěže. Vždyť v prvé desítce docházelo k celé řadě přesunů. Na Hrabišín postupně útočil Nový Malín, který zejména v prvé části soutěže Hrabišín tvrdě proháněl. Jedná se o velmi mladý tým, který reprezentoval okres Šumperk na mistrovství republiky v kategorii dorostu a jedná se o vícemistra ČR v disciplíně požárního útoku. Samozřejmě zejména tomuto týmu by měla patřit budoucnost. Vysoký standard předvedlo družstvo Bludova, které bojovalo o druhou příčku. Stabilními výkony se prezentovalo družstvo Rudy nad Moravou, které trpělivě sbíralo body aniž se nějak výrazně tlačilo dopředu. Poněkud za očekáváním zůstalo družstvo Kolšova, které určitě má na to, aby zaujímalo místo mezi prvními třemi družstvy. Příjemným překvapením byly výkony Brníčka. Největším překvapením pak byly výkony Bohuslavic, které v minulých letech doplácely na nevyrovnané výkony. Letošní rok velmi stabilními a dobrými výkony dosáhly až na druhé místo. Poněkud za očekáváním pak zůstala družstva Dolních Studének, Zvole a Ráječku, která určitě mají na lepší umístění, ale tato družstva doplatila na nevyrovnanost svých výsledků.

V kategorii žen se po dlouhé nadvládě Rovenska, které v letošním roce absentovalo na některých soutěžích, hned od počátku rozpoutal boj mezi Rohlí a Dolními Studénkami. Ten trval až do samého konce, když o prvenství Dolních Studének rozhodla až poslední soutěž v Ráječku, kde děvčata z Dolních Studének skutečně i přes smůlu s nefungující časomírou, prokázala větší vůli po vítězství než děvčata z Rohle. Dolní Studénky po celou soutěž předváděly stabilní výkony, nekazily, a výsledkem bylo celkové prvenství. Druhé místo obhájila Rohle. S poněkud větším odstupem skončilo družstvo Kolšova, které trošku doplatilo na nevyrovnané výkony. Na jedné straně celkem v 6 soutěžích zvítězilo, na druhé straně v 5 soutěžích nebodovalo. Příjemným překvapením byly výkony Hrabové. Jedná se o velmi mladý tým s velkou perspektivou, což platí i o družstvu Kolšova. Až na pátém místě skončilo Rovensko. Poněkud za očekáváním zůstala družstva Vikýřovic a Zábřeha. Zklamáním pak bylo umístění Bludova, které v minulosti patřilo ke špičce okresu. Letos se však zřejmě projevila generační výměna a družstvo absolvovalo pouze minimum soutěží.

V kategorii veteránů se boj o prvenství odehrál mezi družstvem Dolních Studének a Bludovem. Šťastnějšími byly Dolní Studénky, které roky předvádějí vyrovnané výkony a navíc jim nahrála neúčast Bludova na poslední soutěži v Rohli. Na druhé straně jen smůla na soutěži v Bludově zapříčinila, že Dolní Studénky na té