Březen 2007

Přípravy na novou sezonu

24. března 2007 v 17:40 | Martin
Tak je tu předsezónní období příprav vybavení družstev. Některá družstva toto pojala nákupem nových soutěžních strojů a také lepší vybavení co se týče hadic a hlavně proudnic.

Ne všechna družstva jdou tímto směrem, některá družstva stále zůstávají u toho vybavení s kterým běhají už několik sezon. Tím pádem se tato družstva stávají méně konkurence schopná a budou v průběhu příštích sezon zaostávat za ostatními, kteří investují nemalé prostředky do stále nového vybavení. Ne vždy je zaostávání způsobeno vybavením. Některá družstva i přes dostatečné zkušenosti, produkují obrovské kvantum neuvěřitelných chyb a tím sráží své sebevědomí, ale také umístění na mnoha soutěžích.

Můžeme v současné době jen spekulovat o tom, která družstva budou v letošním ročníku Velké ceny běhat a případně které sbory u kterých jsme byli zvyklí, že běhají například se dvěma družstvy, budou nastupovat i letos se stejným počtem družstev.

A proto bude začátek letošní závodní sezony pro mnohé sbory velkou neznámou. Můžu jen popřát, aby se všem dařilo co nejlépe a taky bych byl rád, kdyby v některých sborech, někteří lidé neházeli soutěžním družstvům klacky pod nohy a v mnoha případech jsou to lidé z vlastních sborů.