6. Zábřeh - 12
7. Bohutín - 10

Pohárová soutěž Holba Cupu 2007 v Brníčku.

17. července 2007 v 7:34 | Milan + Martin
V neděli 15. 7. 2007 se v Brníčku zúčastnilo soutěže 28 družstev mužů a 5 družstev žen.
V kategorii mužů již třetí startující družstvo dosáhlo vynikajícího času 18,35 vteřin a Nová Dědina se tak usadila na vedoucí pozici. Zanedlouho však nastoupilo družstvo Kolšova, které s přehledem dosáhlo času 18,19 vteřina a ujalo se vedení, které až do konce soutěže nepustilo. Shodného času 18,54 vteřin dosáhl Hrabišín I a Bohuslavice I. Čekalo se zda Břevenec zopakuje svůj čas z Nového Malína, to se mu však nepodařilo a dosáhl času 18,58 vteřin, což stačilo na konečné 5. místo. Nepříliš povedené pokusy předvedla Ruda nad Moravou, ale i Dolní Libina a Bludov. Naše družstvo se představilo v lepším světle než v sobotu v Novém Malíně a po změně na některých postech to vypadalo, že může dosáhnout dobrého výsledku, který ovšem ztroskotal na slabém výkonu stroje a čas 21,10 vteřin nakonec stačil pouze na 13. místo a 13 bodů do tabulky Holba Cupu 2007.

V kategorii žen se vedení ujala Hrabová 20,56 vteřin. V zápětí startující Kolšov se nevyvaroval drobnějších chyb a dosáhl času 21,40 vteřin. Dolní Studénky pak zaostaly za Hrabovou o pouhé 2 setiny vteřiny 20,58 vteřin a to jen díky uklouznutí jedné z členek na sacím vedení, které bylo způsobeno nekvalitně připravenou základnou jejíž okolí má být podle pravidel zpevněno tak, aby bylo způsobilé pro všechna družstva, bohužel to se nepovedlo už po polovině soutěže mužů. Této situace pak využila Rohle a bezchybným výkonem dosáhla času 19,53 vteřiny.

Pohárová soutěž Holba Cupu 2007 v Novém Malíně.

17. července 2007 v 7:24 | Milan + Martin
V Novém Malíně se uskutečnil Memoriál Bedřicha Nesrsty, kterého se zúčastnilo celkem 31 družstev mužů a 6 družstev žen.
V kategorii mužů začátek soutěže poznamenaly problémy s časomírou, na což doplatil domácí Nový Malín, který z toho důvodu musel pokus opakovat. Opakovaný pokus však nedopadl příliš slavně a čas 25,34 s stačil až na 24. místo. Se startovním číslem 6 absolvovaly svůj pokus Bohuslavice II časem 19,81, ten však dlouho nevydržel, neboť nastoupilo družstvo Hrabišín I a poprvé na území okresu Šumperk byla prolomena na trati 3 hadice B hranice 18-ti vteřin. Hrabišín absolvoval trať za 17,61 vteřin a na dlouho se ujal vedení. Přiblížil se mu Kolšov 18,76, Hrabišín II 19,11, Ruda nad Moravou 19,26. Pak nastoupil Břevenec a o pouhou 1 setinu překonal Hrabišín, když dosáhl času 17,60 vteřin a zaslouženě zvítězil. V závěru startující Benkov pak ještě Kolšov odsunul z třetího místa, když dosáhl času 18,34. Našemu družstvu se příliš nedařilo. Po slibně rozběhnutém pokusu se nepodařilo jednomu z proudařů včas sestříknout terč, což mělo za následek skoro 2 sekundový průstřik a čas 22,05 stačil na 18. místo a 9 bodů.

V kategorii žen se tentokrát představilo 6 družstev žen. Vedení v soutěži se ujala Hrabová, která dosáhla času 22,16 vteřin. Na čele však dlouho nevydržela. Se startovním číslem 3 nastoupily Dolní Studénky a bezchybným výkonem dosáhly času 20,98 vteřiny. To však ještě nenastoupila družstva Kolšova a Rohle. Družstvo Kolšova však svůj pokus pokazilo a dosáhlo času až 28,46 vteřin. Družstvo Rohle se pak pouze přiblížilo Dolním Studénkám a to časem 21,53 vteřin.

Fotografie v sekci Galerie z Dolních Studének 2007.

4. července 2007 v 10:27 | Martin
V sekci galerie jsou doplněny fotografie z Holba Cupu 2007 v Dolních Studénkách, kde se konala soutěž 24. 6. 2007. Kdo bude mít zájem, nechť se podívá, budu rád.

Průběžné pořadí Holba Cupu 2007 po 6 závodech.

1. července 2007 v 17:53 | Martin
Dnes 1. 7. 2007 od 10 hodin se konala další soutěž zařazená do seriálu Holba Cupu 2007 - Velké ceny okresu Šumperk. Tato trať je velmi specifická svojí dost nepříjemnou levotočivou zatáčkou a na této trati není nikdy žádný favorit, protože i ti nejlepší zde dokáží udělat mnoho chyb.

V kategorii mužů zde předvedlo fantastický výkon z říše snů družstvo Bohuslavic I, které dosáhlo času 15,55 s a právem si odneslo putovní pohár a ukázalo, že letos je ve výborné formě a vše jim klape jak má. Jako druhé překvapivě skončilo družstvo Hrabišína II, které se společně s družstvem Kolšova stejným časem 16,72 s podělilo o druhou příčku. O třetí místo se potom shodným časem 16,81 s podělila družstva Dolní Libiny a Rudy nad Moravou a tímto výkonem se družstvo Rudy dostalo do průběžného vedení v seriálu Holba Cup 2007. Čtvrté místo potom obsadilo zlepšující se družstvo Třeštiny, které dosáhlo času 16,90 s. Na pátém místě skončilo družstvo Zvole časem 17,13 s a konečně se v letošní sezoně propracovalo z dolních pater tabulky. Družstvo Dolních Studének se znovu nevyvarovalo zbytečných chyb a opět prokázalo, že jeho výkonnost je proměnlivá jako počasí a časem 19,91 s obsadilo až 17. místo. V tomto závodě bohužel zklamal jeden z proudařů, který prostříkal více než 2 vteřiny, ale nedá se tomuto členovi nic vytknout, protože díky zranění neběhal skoro rok a může jen doufat, že po pár tréninkových zátěžích se znovu dostane do potřebné pohody.

V kategorii žen předvedla na začátku dobrý čas děvčata z Hrabové a to 20,20 s a tímto časem obsadila jako snad skoro pokaždé třetí místo. Ihned v zápětí je překonala děvčata z Rohle a to časem 19,85 s a v průběžném pořadí se dotáhla na družstvo Kolšova. Poté se čekalo na pokus Dolních Studének a děvčata neuvěřitelným výkonem 18,04 s obsadila první místo, získala tím náskok před svými pronásledovatelkami a znovu jen potvrdila touhu zvítězit v tomto ročníku Holba Cupu. Diváci a všichni, kdo se točí okolo tohoto sportu už jen čekali, jak odpoví družstvo Kolšova. Děvčata měla dobře svůj pokus rozběhnutý, ale po zapletení hadic C a B došlo k nepříjemnému zranění jedné z proudařek, pokus byl nedokončen, musela být přivolána i sanitka a zřejmě tato členka přijde i o Mistrovství ČR v požárním sportu, které se koná ve Zlíně.

Soutěž Holba Cupu 2007 v Kolšově.

1. července 2007 v 14:50 | Martin
V sobotu 30. 6. 2007 od 10 hodin se konala soutěž zařazená do Holba Cupu 2007 - Velká cena okresu Šumperk na dráze v Kolšově. Tato trať je jako tradičně osazena průvlakem na hadici B a letos zde nebyly povoleny úpravy na strojích, takže se zde objevila tzv. nalívačka.

V kategorii mužů se podařilo domácím zužitkovat domácí prostředí a po takřka naprosto bezchybném výkonu dosáhli času 16,84 s a po právu zvítězili. Na druhém místě se umístilo družstvo Ráječku, které potvrdilo vzrůstající formu z posledních závodů a časem 17,22 s se zařadilo za domácí družstvo. Jako třetí skončilo družstvo Rýmařova, které na náš okres zajíždí z okresu Bruntál a časem 17,30 s předvedlo nejlepší čas z družstev z cizích okresů. Ihned za nimi skončilo družstvo Lipové z Jeseníku, které dosáhlo času 17,42 s. Dalším družstvem z našeho okresu bylo družstvo Bohuslavic I, které dosáhlo času 17,65 s a obsadilo tak páté místo. Naše družstvo Dolních Studének nedokázalo navázat na úspěšný minulý víkend a po chybě košaře, který na první pokus nenašroubil koš dosáhlo času až 19,18 s a tímto časem skončili na celkovém 14 místě.

V kategorii žen se znovu odehrál souboj mezi družstvy Košlova a Dolních Studének o první místo v soutěži. Lépe dopadlo družstvo domácího Kolšova, které dosáhlo času 19,36 s a tímto výsledkem zkompletovalo domácí double, kdy stejně jako jejich kolegové obsadilo první místo. Dolní Studénky se museli spokojit s druhým místem na které jim stačil čas 21,36 s a tím potvrdilo, že i letos pomýšlí na vítězství v seriálu Holba Cupu 2007. Jako třetí skončila děvčata z Hrabové časem 24,26 s a dá se říci, že jako tradičně na soutěžích obsadila třetí místo. Na bramborové pozici skončila děvčata z Rohle časem 25,05 s a tímto zaostala za vítězkami o více než 5 sekund.