Aukro.cz

Razantní nástup Hrabišína a černá neděle Bohuslavic.

28. června 2009 v 21:00 | Milan
Dalšími dvěma závody pokračoval Holba Cup Velká cena okresu Šumperk v požárním sportu.
V sobotu v Dolní Libině se soutěže zúčastnilo celkem 37 družstev mužů a 9 družstev žen.
Hned v úvodním pokusu družstvo domácí Dolní Libiny nasadilo velmi kvalitní čas 18,36 vteřin a dlouho se zdálo, že tento čas nebude překonán. Byl a to pouze jedním družstvem - družstvem Stražiska. To dosáhlo času 17,85 a zaslouženě v soutěži zvítězilo. Na třetí místo se protlačil Břevenec časem 18,75 vteřin a na čtvrtém místě se umístil Hrabišín I časem 18,97.Hned za ním skončil jeho největší soupeř v Holba Cupu - Třeština časem 19,04 vteřin.

V kategorii žen se tentokrát nedařilo až tak družstvu Hrabové, ta skončila svůj pokus časem 21,55. Postupně se přes ni dostal Kolšov časem 20,02 vteřin a v téměř posledním pokusu družstvo Nové Dědina časem 19,17 vteřin. Spestřením soutěže bylo vystoupení družstva dorostenek z Kolšova, které této soutěže využilo k ostrému tréninku na mistrovství republiky příští týden v Třebíči.

V Dolních Studénkách tentokrát na dráze přivítali 33 družstev mužů, 6 družstev žen a 13 družstev veteránů.
V kategorii mužů a žen se tentokrát poprvé a naposledy v letošním ročníku Holba Cupu závodilo na trati osazené překážkami. Tento dolnostudénský kross pak přinesl řadu zajímavých výsledků. Především na této trati padla řada renomovaných týmů, mezi něž patří Bludov, Bníčko, Zvole a co ,se nejméně čekalo, byla černá neděle bohuslavických týmů. Ani jeden ze tří týmů svůj pokus nedokončil a k tomu se přidali i veteráni. Dá se řící, že v negativním slova smyslu padl nový rekord.
Družstvo Hrabišína opět osvědčilo svůj přehled a zaslouženě zvítězilo časem 16,04 vteřin. Velmi dobrý výkon podala i Ruda nad Moravou - 16,37 a v neposlední řadě i Dolní Libina-16,72. Tentokrát se vytáhli i Dolní Studénky, které časem 18,86 skončili na 8. místě.

V kategorii žen se jako první startující tým představily ženy Dolních Studének, které v minulosti dvakrát zvítězily v Holba Cupu. Předvedly výkon, za který se vůbec nemusí stydět. Dosáhly času 21,29 a přes ně přešlo pouze družstvo Hrabové - 20,82. Když pak favorizovaný Kolšov svůj pokus nedokončil, znamenalo to druhé místo pro Dolní Studénky. Na třetím místě se umístil Hrabišín časem 23,68.

Tradičně velmi sledovaná kategorie veteránů se tentokrát neobešla bez velkého překvapení.
Zatímco se čekal především souboj domácích Dolních Studének s Bludovem, bylo vše jinak. Dolní Studénky se sice ujaly vedení časem, 23,99 vteřin, ale přes ně postupně přešel Ráječek časem 23,80 a především Leština časem 22,58. Zaslouženě pak v soutěži zvítězila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama