volejte hasiče prostřednictvím tísňové linky 150 nebo 112.
Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Napínavé závody v Dolní Libině a Dolních Studénkách.

19. června 2011 v 18:47 | Milan
Dalšími dvěma závody pokračoval Holba Cup v požárním sportu. Tentokrát se na soutěži v Dolní Libině v sobotu dne 18.6.2011 sešlo celkem 37 družstev mužů a 10 družstev žen.
V kategorii mužů domácí Dolní Libina nepříliš povedeným pokusem dosáhla času 19,43 vteřin a byla se svým pokusem hodně nespokojena. Jak se však později ukázalo, tento výsledek znamenal na konci umístění na 5.místě. Postupně se před Dolní Libinu dostal Sádek časem 19,41 vteřin, Nemrlov 19,25 vteřin. Pak však nastoupili osmnáctisekundoví a to Plinkout /18,84/, Domamyslice /18,54/. Všem nakonec vypálil rybník Hrabišín I, který dosáhla nejlepšího času 18,21 vteřin.

V kategorii žen se tentokrát nejlépe dařilo děvčatům z Troubelic, která dosáhla času 22,62 vteřin. Překvapivě velmi dobrým výkonem se prezentovalo družstvo Sudkova, které dosáhlo času 23,54 a umístilo se na 2.místě. Třetí pak skončila Lesnice I časem 24,19.

V Dolních Studénkách se pak sjelo 33 družstev mužů, 12 družstev žen a 11 družstev veteránů.
V Kategorii mužů se tentokrát nejlépe dařilo družstvu Dolní Libiny, které dosáhlo času 16,87 na trati osazené překážkami. Druhé skončily Bohuslavice I časem 17,27 vteřin a na třetím místě družstvo Hrabišín II, které nechalo za sebou jedničku Hrabišína.

V kategorii žen nenechala nikoho na pochybách Nová Dědina, že právě ona si chce odvézt putovní pohár. Vynikajícím časem 21,62 zaslouženě zvítězila. Pokus se tentokrát podařil i Hrabové, která za 23,59 brala druhé místo. Třetí pak skončila Lesnice II časem 25,26.

V kategorii veteránů se opět zaskvěl Bludov, který startoval až poslední. Svým bezchybným výkonem dosáhl času 21,24 a odváží si putovní pohár. Druhé skončily Bohuslavice časem 21,27 a na třetím místě Sobotín časem 23,10 vteřin

Pozvánka na soutěž v Dolních Studénkách.

19. 6. 2011 v 10 00 hod.

Propozice na soutěž v Dolních Studénkách.

13. června 2011 v 6:30 | Martin
Směrnice:
kategorie mužů a žen - 7 členů, dvě savice, koš - základna 2x2m, 2 hadice B, 4 hadice C - první díl hadice B protažen pod imitovanými kolejemi, na levém proudu překážka - plot - překonává jeden člen, na pravém proudu - lávka - překonává jeden člen. Za nepřekonání překážky - 10 trestných bodů. Vzdálenost základny od startovní čáry 9 m.
Možnost Wi-Fi připojení zdarma.

Kategorie veteránů - jednotliví členové družstva věk 40 let, mladší 35 let mohou být na sacím vedení, PS 8,
2 savice, koš, 2 hadice B, 4 hadice C - jinak dle Směrnic hasičských soutěží.

5. června 2011 v 22:28 | Milan |  Články do novin
Dvěma víkendovými závody odstartoval letošní ročník Holba Cupu hasičských družstev. V sobotu dne 4.6.2011 se konalo v Bludově Okresní kolo soutěže v kategorii mužů a žen. Zúčastnilo se ho 19 družstev mužů a 6 družstev žen. V této soutěži se závodí ve třech disciplínách a to v běhu na 100 m s překážkami, štafetě 4x100 m a požárním útoku.
V běžeckých disciplínách bylo jasné, že se střetnou zejména družstva Bludova, Hrabové a Dolních Studének. Dopadlo to dle očekávání, když v běhu na l00 m s překážkami zvítězil Bludov časem 56,32 vteřin před Hrabovou/56,94/ Dolními Studénkami/60,64/.
Ve štafetě 4x100 m opět zvítězil Bludov dosaženým časem 61,47 vteřin , Hrabová dosáhla času64,28 a Dolní Studénky času64,96.
V královské disciplíně, požárním útoku, se nejlépe dařilo Bludovu, který vypálil rybník všem ostatním, a dosáhl času18,49 vteřin.Pořadí na 2.místě si započítal Hrabišín a Bohuslavice I shodným časem 18,61. Celkově tak zvítězil Bludov, který porazil všechna družstva ve všech disciplínách. Na druhém místě se umístila Hrabová a třetí míásto obsadil Hrabišín I, kterému pomohl zejména dobrý požární útok. Dolní Studénky nepříliš povedeným požárním útokem/až 15.čas/ klesly na 7.místo.

V kategorii žen nenašel Kolšov přemožitele v běžeckých disciplínách a když byl poražen v požárním útoku jen Rájcem, zaslouženě zvítězil. Na druhém místě se umístila Lesnice a na třetím místě Rájec, který měl nejlepší požární útok. Poněkud za očekáváním zůstala Hrabová, která tentokrát skončila až na 4.místě.

V neděli se pak za účasti 32 družstev mužů a 9 družstev žen uskutečnil závod O putovní pohár starosty Rudy nad Moravou.
V kategorii mužů se nejlépe dařilo Nemrlovu, který se spravil chuť po sobotním nepříliš vyvedeném výkonu, a zvítězil časem15,15 vteřin. Jen těsně za ním skončil Hrabišín I časem 15,38 vteřin a na třetím místě se umístily Janovice časem 15,49 vteřin.
U žen se překvapivě ujalo vedení družstvo Hrabišína časem 23,13 vteřin.Překvapivě na tento čas nestačila Hrabová, která dosáhla času až 23,81. Postupně se pak před Hrabišín dostalo družstvo Rájce časem 22,29 vteřin, také Lesnice II časem 21,74 vteřin a konečně Lesnice I časem 19,51, která tak zaslouženě zvítězila.