Červenec 2011

Útok Nemrlova a Kolšova na vedoucí týmy.

18. července 2011 v 8:47 | Milan |  Články do novin
V sobotu a v neděli se konaly další dva závody Holba Cupu v požárním sportu. Tentokrát na hřišti v Pavlově v sobotu dne 16.7.2011 a na požární dráze v neděli 17.7.2011 v Nemrlově.
V sobotu se závodů v Pavlově zúčastnilo32 družstev mužů a 9 družstev žen.
V kategorii mužů se již domácímu Pavlovu jeho pokus mimořádně podařil a dosáhl času 15,64 vteřin. Bylo jasné, že tentokrát se jedná o ryze sprinterskou trať. O několik startujících později nastoupil Nemrlov, který se v posledních závodech potkal s mimořádnou formou a dosáhl vynikajícího času 15,15 vteřin a ujal se vedení. Čekalo se jak na tento čas zareaguje hned následně startující tým Hrabišín I. Ten sice dokončil svůj pokus za dobrý čas /15,99/, ale na Nemrlov to nestačilo. Jak se pak ukázalo, tentokrát na Nemrlov neměl nikdo. Přiblížila se mu jen Dolní Libina časem 15,22 vteřin.

V kategorii žen se v nejlepší formě představilo družstvo Kolšova, v jehož řadách startovalo několik závodnic, které jsou úřadujícími mistra republiky v dorostenecké kategorii. Bezchybným pokusem dosáhla děvčata času 19,72 vteřin a jak se ukázalo, jednalo se o čas vítězný. Přiblížil se mu Rájec / 21,95/ a Hrabová, která dosáhla času 22,18. Kolšov si tak zaslouženě odváží z Pavlova vítězství a dotáhl se bodově na dosud vedoucí Lesnici.

V neděli se pak ve velkém vedru utkalo v Nemrlově celkem 42 družstev mužů a 12 družstev žen.

Zatímco v kategorii mužů se Nemrlovu podařil útok na dosud vedoucí pozici Hrabišína, v kategorii žen tentokrát Kolšov nezopakoval svůj sobotní výkon a Lesnice se tak znovu odpoutala.
V kategorii mužů domácí Nemrlov svým úvodním poklusem za 15,51 vteřin nasadil skutečně vysokou laťku ostatním týmům. A to ještě nebyli členové tohoto družstva spokojeni, když v trénincích na tento závod dokončovali ve 14. Sekundě. Téměř vzápětí startující Dolní Libina se přiblížila Nemrlovu a dosáhla času 15,60. Čekalo se, jak na tyto výzvy zareaguje družstvo Hrabišína. Tomu se však pokus nevydařil, dosáhla času 17,64 a to ho dosoudilo až na 17. místo. Zaváhání Hrabišína pak využily Bohuslavice II /15,83/ a Ráječku /15,85. Naopak šance nevyužily Bohuslavice I -až 15. místo časem 17,34.

V kategorii žen jako již poněkolikáté, pokud jsou přítomny, vypálily všem rybník děvčata z Nové Dědiny. Počkala si, až se šumperské týmy vykázní, a dosáhla času 20,64, který byl časem vítězným. Dařilo se i Lesnici I, která dosáhla času 21,70 a zapsala si tak do tabulky l0 bodů. Třetí pak skončil Rájec časem 21,73. Nedařilo se naopak Kolšovu, který časem 25,09 obsadil nebodované 8. Místo.
Pozvánka na setkání.

11. července 2011 v 9:49 | Martin
Pozvánka
Vážená paní starostko sboru dobrovolných hasičů !
Vážený pane starosto sboru dobrovolných hasičů !
Dovoluji si Vás pozvat k účasti na akci civilní ochrany.
Jde o pokračování setkávání s představiteli měst a obcí a s představiteli občanských sdružení sborů dobrovolných hasičů, jako důležitých funkcionářů v oblasti civilní ochrany v rámci měst a obcí.
Cílem je předání informací k civilní ochraně a k činnosti v rámci měst a obcí při situaci civilní ochrany (povodeň, havárie nebo jiná mimořádná událost).
Jedním z bodů programu akce budou opatření při povodni.
Akce se může zúčastnit i Váš zástupce. V případě zásadního problému ve Vaší účasti prosím o zajištění účasti jiné pověřené osoby z výboru občanského sdružení.
Pro Vaši informovanost sděluji, že pozvánka k účasti na akci byla samostatně zaslána také starostce - starostovi města - obce.
Případná koordinace dopravy je věcí vaší vzájemné dohody.
Akce se uskuteční ve čtvrtek 21. července 2011 v areálu Armády spásy
a základny civilní ochrany Luže, ulice Vikýřovická 1495, v Šumperku.
Zahájení v 08.30 hod, ukončení do 13.00 hod.
S pozdravem
Ing. Jiří Skrbek
Město Šumperk
bezpečnostní rada

Útok na výsadní postavení Hrabišína a Lesnice odražen.

3. července 2011 v 17:54 | Milan |  Články do novin
Ataky největších soupeřů družstva Hrabišín I a v kategorii žen na postavení družstva Lesnice I se sice ve víkendových kolech Holba Cupu konal, nicméně výraznějších úspěchů nepřinesl.

V sobotním závodu ve Štítech se zúčastnilo celkem 35 družstev mužů a 10 družstev žen.
V kategorii mužů domácí Štíty nasadily velmi kvalitní čas 16,35 vteřin a bylo jasné, že na této sprinterské trati mohou diváci očekávat útok na 15. Sekundu. Nejvíce se to očekávalo od družstva Hrabišín I, kterému se však jeho pokus nepříliš vyvedl / až za 16,89/. Tím se pak otevřel prostor pronásledovatelům tohoto družstva a tito ho také náležitě využili. Postupně se pak před vedoucí Štíty dostala družstva Bohuslavice II / 16,33/, Hrabišín II., který i v šesti dosáhl času 16,31, Třeština /16,11/ a Ráječek /16,03/. To však ještě nebylo vše. Družstvo Dolní Libiny dosáhlo jako první patnáctky a dokončilo svůj pokus za 15,79 vteřin. Před něj se pak dostalo ještě družstvo Bohuslavice I / 15,56/ a nejlépe se pak prezentovalo družstvo Nemrlova, které dokončilo za vynikajících 15,01 vteřin.

V kategorii žen se pak výkvět našeho okresu již poněkolikáté musel sklonit před uměním děvčat z Nové Dědiny. Ta startovala jako poslední a nechala všechny soupeřky za sebou /18,90/. Na druhém místě skončil Kolšov / 19,97/ a na třetím pak družstvo Chromče / 20,71/.

V neděli se pak za krajně nepříznivého počasí na soutěži v Chromči sjelo 34 družstev mužů a 10 družstev žen.

V kategorii mužů se i tentokrát zaskvěl ve skvělé formě Nemrlov, který i zde dosáhl nejlepšího času 15,36 a ani známá chromečská zatáčka ho nijak nezpomalila. Na druhém místě se opět umístilo družstvo Bohuslavice I, kterým se do rána zázračně uzdravil jejich stroj, a dosáhlo času 15,55 vteřin. Na třetím místě se umístila Hrabová, která přes své mládí prokazuje velmi vyrovnanou výkonnost / dosažený čas 15,61/.

V kategorii žen zaútočil velmi tvrdě Kolšov, který dosáhl času 20,53 a na tento čas již během soutěže nikdo neměl. Druhá skončila Lesnice I časem 21,75 a na třetím místě domácí Chromeč časem 23,07.