Srpen 2011

Jde do tuhého.

28. srpna 2011 v 19:32 | Milan |  Články do novin
Již pouhé dva závody v požárním sportu zbývají do konce Holba Cupu. V sobotu se ve Zvoli sjelo celkem 31 družstev mužů a 11 družstev žen.
V kategorii mužů domácí Zvole dokončila za 16,67 vteřin a dala tak ráz soutěži. Bylo jasné, že tentokrát budou vévodit časy kolem 15. vteřiny. Skutečně tomu tak bylo. Pod 15. sekundu se postupně dostala družstva Pavlova /15,82/, Hrabišína I /15,46/, Plinkoutu / 15,43/. Hodně se očekávalo od Nemrlova, vedoucího týmu soutěže, ale na ten jakoby dolehl tlak očekávaného vítězství, svůj pokus dokončil nepříliš dobrým časem / 16,20/. Situace tak využila Dolní Libina, která dokončila za 15,37 a zejména Bohuslavice, které nechaly všechny týmy za sebou a zvítězily časem 15,30.
V kategorii žen velmi dobrým výkonem překvapila Chromeč, která dosáhla času 20,26. Zůstal za ní Rájec / 20,36/. Této situace využila Lesnice I a dokončila za 19,88 vteřin. To však ještě nebylo vše. Na startovní čáru se postavila Nová Dědina a tak, jako již poněkolikáté, nenechala nikoho na pochybách kdože je nejlepší. Vynikajícím časem 18,05 vteřin zaslouženě zvítězila.

V neděli dne 28. 8. 2011 se v Bohuslavicích sjelo celkem 36 družstev mužů, 14 družstev žen a 12 družstev veteránů.
V kategorii mužů se jako prvé na start postavily domácí Bohuslavice a vynikajícím výkonem dosáhly času 14,96 vteřin. Nikdo netušil, že nakonec to bude čas vítězný. Skutečně v dalším průběhu bylo dosaženo mnoho velmi dobrých časů, ale pod 15. vteřinu se nikdo již nedostal. Bohuslavicím se přiblížila nejblíže Dolní Libina, která v posledních kolech válí a dosáhla času 15,05 vteřin. Těmto dvěma družstvům se přiblížily Janovice /15,32/ a Břevenec /15,36/. Zadařilo se rovněž Hrabišínské jedničce, která dosáhla naprosto stejného času. Naopak Nemrlov pokračoval v rozpačitých výkonech, dosáhl času 15,67, což mu stačilo na sedmé místo. I tak si před závěrečnými dvěma závody uhájil náskok 29 bodů.

V kategorii žen se zpočátku soutěže dařilo šumperským dívkám. Vedoucí tým Holba Cupu, družstvo Rájce pokračovalo v sympatických výkonech a dosáhlo času 18,92. Sekundovala mu Lesnice I /20,11/, Sudkov / 19,40/. Pak však nastoupila Nová Hradečná a dosáhla překvapivých 19,87. To ještě nebylo vše, neboť na start čekal pětinásobný vítěz soutěže v Bohuslavicích, družstvo Nové Dědiny. A jak to mohlo dopadnout. Samozřejmě vítězství Nové Dědiny za čas 18,36.

Kategorie veteránů byla prakticky již rozhodnuta, pokud jde o celkového vítěze. Tím se již po minulém kole stalo družstvo Bohuslavic. Přesto se však odehrál pořádný boj o co nejlepší výsledky. Nejlépe se dařilo Hrabové, která zvítězila časem 20,32. Přiblížila se jí Leština II časem 21,63, Bludov časem 21,96 a Dolní Studénky časem 22,20.

Mladé pušky promluvily, profituje Nemrlov.

14. srpna 2011 v 19:47 | Milan |  Články do novin

Očekávaný víkend v požárním sportu měl zajímavé rozuzlení. Ať je to jak chce, nejlépe z toho vyšel Nemrlov.
V sobotu dne 13.8.2011 se do Hrabišína sjelo celkem 29 družstev mužů, 10 družstev žen a 12 družstev veteránů.
V kategorii mužů se především očekávalo, zda družstvo Hrabišína zabere a ztíží tak situaci družstvu Nemrlova. Situace se však vyvinula zcela jinak. Již v úvodu startující Hrabišín za velké podpory diváků velmi dobře rozjel svůj pokus, avšak chyba proudaře znamenala čas až 21,31 vteřin a bylo jasné, že svůj úkol Hrabišínští nesplnili. Celkově se umístili až na 14.místě a oproti Nemrlovu se tak ztráta opět zvýšila. Nemrlov nenechal nikoho na pochybách, že svůj útok na konečné vítězství bere skutečně vážně. Dokončil svůj pokus za 18,80 a pak již jen čekal, zda se některému družstvu podaří dosáhnout lepšího času. Dlouho se zdálo, že na Nemrlov nikdo nemá. Pokus se příliš nepodařil Bohuslavicím, Dolní Libině, ale také Ráječku a Pavlovu. Pak se však dostaly ke slovu mladé pušky. Nejdříve velmi mladé družstvo Bludova, které v naprostém poklidu dalo 18,57 a ujalo se vedení. To však ještě nestačilo. Družstvo Hrabové dosáhlo vynikajícího času 18,29 a zaslouženě zvítězilo. V závěru se k němu přiblížil Břevenec časem 18,70 vteřin.

V kategorii žen se tentokrát nedařilo vedoucímu týmu Lesnice, který tentokrát zůstal bez bodu - až 8. Místo. Naopak situace využil Rájec, který dokončil svůj pokus za 21,30 a zaslouženě si zapsal 10 bodů. Dařilo se i Chromči /21,45/, Rohli/22,40/ a Dolním Studénkám / 23,80/. Vítězství si však odváží zahraniční tým a to děvčata z Nové Dědiny, která dosáhla absolutně nejlepšího času 19,30 vteřin.

Kategorie veteránů závodila v Hrabišíně po anulovaném závodu v Bludově. Opět se zde nedařilo vedoucímu týmu Bludova, který dokončil pokus za 23,13 a umístil se až na 9. Místě. Naopak zaútočily Bohuslavice a časem 20,79 zvítězily. Přiblížila se jim Hrabová /21,46/,, Leština II /21,50/ a poprvé zabodoval Sudkov / 22,48/.

V neděli v Třeštině se závodů zúčastnilo celkem34 družstev mužů, 11 družstev žen a 13 družstev veteránů.

V kategorii mužů domácí Třeština nasadila čas 19,63 a bylo jasné, že tento čas na vítězství tentokrát stačit nebude. Krátce nato startující Nemrlov dosáhl vynikajícího času 17,92 a nikterak si nepřipustil tlak, který na něho postupně bude naléhat. Ujal se vedení, ale ani tentokrát to na vítězství nestačilo. Družstvo Hrabišína ani tentokrát nezazářilo, naopak se mu vůbec nedařilo a svůj pokus nedokončilo. Nemrlovu se pak přiblížila Hrabová /17,99/ a dokázala tak, že její výsledek z Hrabišína nebyl náhodný. Všechny pak zaskočily Domamyslice, které časem 17,44 zvítězily.
V kategorii žen se tentokrát v dobrém světle představil Kolšov /20,09/. Lesnická jednička ani tentokrát nepřidala žádný bod, neboť svůj pokus pokazila. Dala tak šanci Rájci, aby svůj náskok zvýšil. Ten také situace plně využil a časem 20,45 se umístil na třetím místě a zapsal tak dalších 8 bodů. Zlepšený výkon pak podala Rohle a Dolní Studénky.
Kategorie veteránů se rovněž neobešla bez překvapení. Tentokrát na úkor Bludova, který již podruhé za sebou nebodoval. V soutěži tak zvítězily Bohuslavice /19,55/, před Hrabovou /20,13/ a Leštinou / 20,91/.

I po přestávce si fazonu udržel Nemrlov.

7. srpna 2011 v 18:44 | Milan |  Články do novin
Po 14 denní přestávce pokračoval Holba Cup v požárním sportu. Tentokrát soutěžemi v Bludově a Rájci.
V sobotu 6. 8. 2011 se v Bludově sešlo celkem 29 družstev mužů, 11 družstev žen a 12 družstev veteránů.
V kategorii mužů nasadilo domácí družstvo Bludova velmi pěkný čas, když svůj pokus dokončilo za 18,70 vteřin. Hned druhým pokusem se představilo vedoucí družstvo průběžné tabulky, družstvo Nemrlova a vynikajícím časem 17,58 se ujalo vedení. Čekalo se, jak na tento čas odpoví družstvo Hrabišína. To i přes velikou snahu tentokrát podlehlo nervozitě a dosáhlo času 18,88 vteřin, což v konečném účtování stačilo až na 6. Místo. Bylo tak jasné, že Nemrlov opět o několik bodů Hrabišínu uteče. Jak se nakonec ukázalo, čas Nemrlova stačil na pohodlné vítězství, když se mu v dalším průběhu přiblížil jen Bystřec / 17,80/, velmi dobrým pokusem Ráječek /17,91/, ale také Pavlov /18,52/ a již jmenovaný Bludov.

V kategorii žen se tentokrát dařilo týmům, se kterými nikdo moc nepočítal. Když se nepříliš nevydařil pokus Rájci /22,09/, Hrabové /25,02/ a Kolšovu, který svůj pokus nedokončil, rybník všem vypálil Sudkov, který dosáhl času 20,59, tomu se přiblížili Dolní Studénky časem 20,69.

Kategorie veteránů byla poznamenána poruchami časomíry, které provázely celou soutěž. Nakonec musela být elektrická časomíra vyřazena, soutěž veteránů byla vyřazena ze seriálu Velké ceny a tento závod bude nahrazen závodem v Hrabišíně.

V neděli se pak na soutěži v Rájci zúčastnilo34 družstev mužů a 11 družstev žen.
V kategorii mužů se zaskvěl opět v plůné kráse Nemrlov, který na těžké kopcovité trati dosáhl vynikajícího času 15,56 a zaslouženě zvítězil. Přiblížila se mu Dolní Libina časem 16,96 a Ráječek časem 17,29. Opět se nedařilo obhájci titulu družstvu Hrabišína, který časem 18,74 obsadil celkově 11. Místo a zdá se, že na Hrabišínské doléhá již velký tlak. Uvidíme, zda k obratu zavelí na domácí trati.

V kategorii žen se na výkonech podepsal charakter trati, který byl pro děvčata skutečně hodně náročný. Zde se projevila taktická vyzrálost zejména vedoucích týmů, kdy dát pokyn k plnému výkonu stroje. Opět je třeba říci, že nepříliš povedený pokus zaznamenala Hrabová - až 7. Místo, Kolšov - 6. místo. Svůj standart si odběhla Lesnice I / 25,04/ - 4. Místo. Až třetí místo patřilo zkušenému družstvu Nové Dědiny /24,62/. Domácí Rájec se znalostí trati se umístil na druhém místě časem 24,45 a téměř v závěru startující Sudkov potvrdil, že jeho výsledek z Bludova nebyl náhodný a časem 23,99 zvítězil.