Červen 2012

Zveřejnění fotografií ze soutěže v Dolních Studénkách

30. června 2012 v 17:39 | Martin
Podařilo se mi tentokrát ve velmi krátkém čase doplnit fotografie k soutěži v Dolních Studénkách z dnešního dne pod názvem Pohárová soutěž v Dolních Studénkách 2012. Na těchto fotografiích jsou také sponzoři této soutěže a soutěžního družstva. Touto cestou bych chtěl poděkovat firmám Arte, Bludovská a.s., K+B 2000, Trifoxu a firmě Ing. Milan Nohel - zajišťuje zavlažování travnaté plochy.
Víkend ve znamení neúspěchů favoritů

17. června 2012 v 18:27 | Milan |  Články do novin
Dalšími dvěma závody pokračoval letošní ročník Holba Cupu v požárním sportu. Tentokrát v sobotu v Dolní Libině a v neděli pak v Kolšově.
V Dolní Libině se závodů zúčastnilo celkem 35 družstev mužů a 13 družstev žen. V kategorii mužů i tentokrát řada favoritů své pokusy nedokončila. Překvapivě mezi ně patřil Nemrlov, loňský vítěz Holba Cupu, ale i Bohuslavice, Ráječek, Bludov I a Třeština. Šanci tak dostala další družstva, která ji velmi dobře využila. Již domácí Dolní Libina, tradičně startující hned na počátku, nasadila velice pěkný čas - 18,40vteřin. Brzy na to odpověděl Hrabišín I, o kterém zlé jazyky tvrdí, že je již za zenitem. Kluci mají obrovskou motivaci dokázat, že tomu tak není a odpověděli tím správným způsobem, dosáhli času 17,93, který nakonec stačil na druhé místo a zisk 20-ti bodů. Vítězem se pak stalo družstvo Plinkoutu, které bezchybným výkonem nechalo za sebou všechna družstva a dosáhlo času 17,08 vteřin. Překvapením pak byly výkony Hrabové II / 18,44/,Mostkova /19,03/, ale také Kolšova, Nového Malína, Rájce a Dolních Studének.

V kategorii žen se soutěže zúčastnilo celkem 13 družstev. Soutěž měla jednoznačného favorita v družstvu Nové Dědiny. To také plně předpoklady splnilo. Dosáhlo času 19,02 a zaslouženě zvítězilo. Dobře mu sekundovalo družstvo Rájce, které dosáhlo času 19,54 a ujalo se vedení v tabulce Holba Cupu. Své si odvedla družstva Lesnice. Na této soutěži také startovala družstva, která se vůbec poprvé zúčastnila soutěže. Patří mezi ně Dolní Libina, Brníčko a Pavlov. Své první body si zapsaly Dolní Studénky.

V neděli pak se závodů v Kolšově zúčastnilo celkem 34 družstev mužů a 15 družstev žen. V kategorii mužů se domácímu Kolšovu jeho pokus příliš nepodařil a dokončil ho pouze za 21,76 vteřin. Hned následující Sudkov však celé startovní pole překvapil, když svůj pokus dokončil za vynikajících 18,75 vteřin. Ani tento beze sporu výborný čas však nestačil na celkové vítězství. Postupně se před Sudkov dostala družstva Bohuslavice I /18,66/, Pavlova /18,52/ a Nemrlova, který si po nevydařeném závodě v Dolní Libině spravil chuť dosaženým časem 18,43 vteřin. Ani tento závod se nevyhnul neúspěchům favoritů. Tak se mezi neplatné pokusy zapsala Dolní Libina, Hrabová I a další.

V kategorii žen se začátek sezony potkalo s velmi dobrou formou družstvo Rájce. Tentokrát neponechalo nic náhodě a vynikajícím časem 19,13 nechalo za sebou celou plejádu soupeřů. Tentokrát na tento čas nestačil Dolní Třešňovec / 19,52/, ani Hrabová II / 19,72/ a dokonce ani Nová Dědina, která tentokrát dokončila až za 20,13 vteřin.
Nové internetové stránky OSH Šumperk

6. června 2012 v 18:38 | Martin
Dne 17. května 2012 v 15:17 byly oficiálně spuštěny nové internetové stránky Okresního sdružení hasičů okresu Šumperk. Dostal jsem za úkol zpracovat tyto stránky a nakrmit je některými informacemi pro SDH našeho okresu. Snad se tyto stránky budou zamlouvat. Budou na nich uveřejňovány soutěže, výsledky soutěží, zápisy z jednání výboru,. Zatím o těchto stránkách nikdo moc neví, ale budu rád, když se tyto stránky stanou stejně navštěvovanými, jako mé první stránky sdhdolnistudenky.blog.cz.

Stránky SDH okresu Šumperk

5. června 2012 v 10:25 | Martin |  Odkazy na SDH
SDH Dolní Studénky - http://sdhdolnistudenky.blog.cz/
SDH Dolní Libina - http://sdhlibina.cz/
SDH Štíty - http://sdhstity.cz/
Holba Cup Šumperk - http://holbacupsumperk-cz.webnode.czOdstartoval letošní ročník Holba Cupu 2012.

4. června 2012 v 7:59 | Milan |  Články do novin
Svými prvými dvěma závody odstartoval letošní ročník Holba Cupu v požárním sportu.
Již v sobotu 2.6.2012 se uskutečnilo Okresní kolo v požárním sportu v Bludově. V kategorii mužů se předpokládalo jasné vítězství družstva Bludova, které je neskutečně silné v bězích na l00 m s překážkami a ve štafetě 4x100 m. Také toto družstvo se po obou těchto disciplínách zcela jednoznačně ujalo vedení. Následovalo družstvo Hrabová I a Pavlova. Dramatický byl pak průběh požárního útoku. V něm řada favoritů neuspěla. Mimo jiné vedoucí tým Bludova, jemuž prasklá hadice zmařila veškeré naděje. Neplatným pokusem pak skončil i Nemrlov, Pavlov II. , Rájec a Lesnice. Velmi dobrým požárním útokem se blýskly Bohuslavice, které tak byly katapultovány na celkově druhé místo. Vítězem se pak stalo družstvo Hrabová I, třetí pak skončil Kolšov.
V kategorii žen se počítalo s vítězstvím Kolšova. Tento se také v běhavých disciplínách ujal vedení, následován družstvem Rájce a Lesnicí. Opět rozhodovala královská disciplína - požární útok. V tom dosáhl Kolšov až pátého místa. Vítězem se tak stalo družstvo Rájce před Kolšovem a Lesnicí.

V neděli se pak do Hrabové sjelo 34 družstev mužů, 11 družstev žen a 12 družstev vetránů.
V kategorii mužů nasadila domácí Hrabová čas 20,61 nepříliš povedeným pokusem. Tento výkon jako by předznamenal další průběh soutěže. Řada týmů totiž nedokončila své pokusy- bylo jich celkem 13. Čekalo se na výkon Nemrlova, který se netajil přáním napravit neúspěšnou sobotu. To se mu nakonec podařilo, když dokončil svůj pokus za vynikajících 18,81 vteřin. Zkušeným výkonem se mu přiblížili Bohuslavice /19,10/ a Nová Dědina /19,13/.
V kategorii žen byla jednoznačným favoritem Nová Dědina. Té však během dobře rozběhnutého pokusu praskla hadice a bylo po naději. Této situace beze zbytku využila domácí Hrabová II, tým, který se po odmlce vrací na pole požárního sportu, a v šesti dosáhla nejlepšího času dne 21,07 vteřin. Druhé skončily Troubelice / 21,22/ a na třetím místě Hrabová I /21,74/.
V kategorii veteránů nenechal tentokrát Bludov nic náhodě, předvedl velmi povedený pokus korunovaný kvalitním časem 20,36 vteřin. Druhé skončily Bohuslavice, loňský vítěz Holba Cupu, časem 20,41 vteřin třetí domácí Hrabová časem 30,93.