Červenec 2012

Jak v ruletě

15. července 2012 v 19:00 | Milan |  Články do novin
Dalšími dvěma závody pokračoval Holba Cup v požárním sportu. V sobotu dne 14. 7. 2012 se konal závod v Pavlově, kterého se zúčastnilo 30 družstev mužů a 8 družstev žen. V neděli 15. 7. 2012 se pak soutěže v Nemrlově zúčastnilo celkem 37 družstev mužů a 14 družstev žen.
V kategorii mužů je třeba říci, že v letošním roce se zatím neobjevil dominantní tým, který by svojí výkonností převyšoval ostatní, i když v posledních závodech o sobě nechává stále častěji slyšet Nemrlov. Na soutěži v Pavlově se domácí Pavlov na svůj výkon opravdu hodně soustředil a týdenní tvrdá příprava se projevila i na výsledku. Svůj pokus dokončil za 16,13 vteřin a naznačil tak, že tyto závody budou především o běžcích. Netrvalo dlouho a Nemrlov se jako jediný tým dostal pod šestnáctou sekundu. Svůj pokus dokončil za 15,96 vteřin, a jak se nakonec ukázalo, jednalo se o čas vítězný. Ve velmi dobrých výkonech pokračoval Mostkov, který se stává černým koněm soutěže, dosáhl času 16,25 vteřin a stačilo to na třetí místo. Dařilo se i Třeštině /16,33/ a Hrabišínu II /16,64/. Naopak za očekáváním zůstal Hrabišín I, kterému se jeho pokuis vůbec nevydařil a nedokončil ho. Očekávalo se také podstatně více od Bohuslavic, až 18,17 a 16. místo.
V kategorii žen se zpočátku vůbec nedařilo, nedokončenými pokusy se prezentovalo renomované družstvo Nové Dědiny, ale také Lesnice I a Dolní Libiny. Pak se však přece jen rozsvítilo a začaly padat dobré časy. Hrabová II dokončila svůj pokus za 20,93 vteřin a bylo jasné, že právě tento čas bude mezníkem k případnému úspěchu. Jak se nakonec ukázalo, tento čas překonal jen favorizovaný Rájec, který dosáhl času 20,19 vteřin a zaslouženě zvítězil. Dobrého bodového zisku dosáhla Chromeč, která dokončila za 22,04.

V nedělní soutěži v Nemrlově se jednalo opravdu o oslavu požárního sportu. Za účasti spousty diváků i rekordního počtu startujících družstev byl k vidění opravdu kvalitní sport. Již začátek soutěže naznačil, že se budou konat vyloženě sprinterské závody. Nejenže padla hranice 15 sekund, ale i další výkony byly obdivuhodné. Jen v 16.sekundě se srovnalo celkem 15 družstev. Domácí Nemrlov startující hned na úvod dosáhl vynikajícího času 14,70 vteřin a ujal se vedení. Hned vzápětí startující Hrabišín I opět dokázal, že umí a přiblížil se domácím časem 14,82 vteřin. Když pak zaváhala Dolní Libina / až19,30/ a Bohuslavice / 17,54/, zdálo se, být rozhodnuto. Tentokrát ale o sobě dal vědět velmi výrazně Plinkout, který časem 14,56 vteřin zaslouženě zvítězil. Dařilo se však i Nové Dědině /15,72/, Pavlovu /16,06/ i Ráječku a Rájci / oba shodně 16,08.

V kategorii žen si Nová Dědina spravila chuť ze soboty a nenechala nic náhodě, nasadila čas 18,98 a tento čas byl nakonec časem vítězným. Přiblížila se k němu Lesnice II časem 19,90. Třetí pak skončila Chromeč časem 20,91. Nedařilo se tentokrát Rájci tak, jak je zvyklý, nicméně časem 21,36 dosáhl na 4 body. Další body si pak připsaly Dolní Studénky za čas 23,32.

Vzpoura malých

8. července 2012 v 18:14 | Milan |  Články do novin
O víkendu se konaly dva závody Holba Cupu v požárním sportu. Tentokrát ve Štítech a v Chromči. Zatímco ve Štítech se soutěže zúčastnilo 29 družstev mužů a 8 družstev žen, o den později v Chromči to bylo 35 družstev mužů a 13 družstev žen. Oba tyto závody, zejména v kategorii mužů, poznamenala vzpoura " malých". Uspěla zde především družstva, se kterými příliš nikdo nepočítal, a velmi dobře svými výkony okořenila proběhlé závody.
Štítecké závody byly doslova pohřebištěm nadějí favoritů. Nepříliš se zadařilo Nemrlovu, až 6. Místo, Zvoli, Bohuslavicím, až 10. místo,ale také Kolšovu, Ráječku, Bludovu II a Hrabové I. Naopak velmi dobrým výkonem se prezentovala Dolní Libina /15,33/, což nakonec znamenalo jasné vítězství. Překvapivě ukončily svůj pokus Štíty II /16,40/ a stačilo to na druhé místo. Vůbec nepřekvapujícího výsledku dosáhla Chromeč, která dokončila za 16,54. Na čtvrtém až 5. místě se shodným časem 16,65 umístil Pavlov a Sobotín.
V kategorii žen ani tentokrát nenechala Nová Dědina nikoho na pochybách ohledně svého vítězství. Svůj pokus dokončila za excelentních 18.90 vteřiny. Zdatně jí však konkuroval Rájec, který předvedl svůj pokus za 18,98 vteřin. Třetí pak skončila děvčata Kolšova za 19,80 vteřin.

Podobný trend se ukázal i v Chromči. Zde se sice v nejlepší fazoně ukázal Nemrlov, který provedl svůj pokus za nádherných 15,48 vteřin. Již na druhé místo se prodrala Hrabová I, která si spravila chuť po nepovedených závodech ve Štítech, a dokončila za 16,16 vteřin. Až pak se ke slovu dostaly favorizované celky Dolní Libiny / 16,19/ a Hrabišína I / 16,35/. Velmi dobře však zabodovaly družstva Maršíkova, Bludova II, Lesnice I, ale také Rájce a Dolních Studének.

V kategorii žen tentokrát nepotvrdili svoji úlohu favorita děvčata z Nové Dědiny, skončila neplatným pokusem. Překvapivě se své šance zmocnilo družstvo Dolní Libiny a porazilo všechna družstva časem 20,99 vteřin. Přiblížil se k nim Rájec /21,13/ a Hrabová II / 21,28/.