Srpen 2012

Petice za větší mediální informovanost o požárním sportu na okrese Šumperk

29. srpna 2012 v 11:22 | Martin |  Akce
Zhruba před 14 dny jsme se na diskuzi domlouvali ohledně petice, aby se v regionálních denících našeho okresu více psalo o požárním sportu. Slíbil jsem založení petice. Podařilo se mi založit petici na stránkách

http://www.jednej.cz/petition.php?id=41.

Komu není lhostejné, jak moc se o našem sportu píše, prosím podpořte tuto petici svým podpisem. Věřím ve velkou podporu členů hasičských sborů a také fanoušků požárního sportu. Předem díky za Vaše podpisy.

V Holba Cupu rozhodnuto v kategorii žen a veteránů

26. srpna 2012 v 18:50 | Milan |  Články do novin

Po dvou víkendových závodech ve Zvoli a Bohuslavicích je již rozhodnuto o vítězi v kategorii žen. Své loňské prvenství obhájí děvčata z Rájce. V kategorii mužů s ohledem na průběh letošního ročníku ještě není nic jisté. Každý závod je jiný, vítězí pokaždé někdo jiný a naproti tomu favorizované týmy mnohdy neunesou tíhu odpovědnosti a končí neplatným pokusem. Rovněž v kategorii veteránů je již jasno a vítězí opět Bohuslavice.
V takovém duch se nesl závod ve Zvoli, kterého se zúčastnilo celkem30 družstev mužů a 10 družstev žen.
V kategorii mužů již domácí Zvole startující hned na počátku naznačila, že budou padat velmi rychlé časy. Dosáhla času 16,10, což nakonec stačilo na třetí místo. Zakrátko nato startovalo družstvo Hrabišín I, které minulý týden dosáhlo času pod 15 sekund, a s mírnými problémy na levém proudu dokončilo za 15,70. Čekalo se, jak bude reagovat Nemrlov. Ten však po problému s nezapojeným rozdělovačem nakonec dokončilo až za 18,44. Ještě hůře se vedlo Bohuslavicím, které svůj pokus nedokončily. Podobně se dařilo ambiciózní Hrabové I, která rovněž svůj pokus nedokončila. Ještě stále však ve startovní listině figurovala řada družstev, která rozhodně mají na čas pod 16. Sekundu. Jedním z nich je současný vedoucí tým, družstvo Pavlova. To se však nikam nehnalo, dosáhlo času 16,63 vteřin a připsalo si jistých 14 bodů. Dobře si vedl Ráječek /16,22/ a Rájec / 16,28/. Nejlepšího času pak dosáhlo družstvo Dolní Libin y, které zkušeným výkonem za 15,28 zaslouženě zvítězilo.
V kategorii žen se tentokrát družstva Šumperského okresu musela sklonit před "zahraničními" týmy. Po několika nezdarech se tentokrát vytáhlo družstvo Nové Dědiny a dosáhlo času 18,86. Přiblížilo se mu družstvo Lulče z okresu Vyškov, které dosáhlo času20,03. Až na třetím místě se umístilo družstvo Rájce, které dosáhlo času20,13, připsalo si tak 10 bodů a již nyní je jasné, že vítězství v celém seriálu z loňského roku obhájí.

V neděli se pak soutěže v Bohuslavicích zúčastnilo celkem družstev mužů, družstev žen a 14 družstev veteránů. V kategorii mužů bylo již od počátku jasné, že na této sprinterské trati budou úspěšná jen ta velmi rychlá družstva. Pravda, domácím Bohuslavicím jejich pokus příliš nevyšel, ale hned vzápětí startující Domamyslice dokázaly trať pokořit za vynikajících 14,98 vteřin. Opětovně se dařilo Hrabišínu I, který svůj pokus dokončil za 15,00 vteřin. Celé startovní pole pak překvapil svým výkonem Mostkov, který velice dobrým výkonem dosáhl času 15,23 a přiblížil se mu Nemrlov/15,28/ a Ráječek / 15,53/. V celkovém pořadí Holba Cupu vede nadále překvapivě Pavlov sledován družstvem Dolní Libiny a Nemrlova. Co se týká šancí na vítězství, drží největší trumfy v rukou Pavlov, který má náskok 17 bodů a má to skutečně před posledními dvěma závody ve svých rukou. Družstvo Dolní Libiny pak musí vyčkávat zaváhání Pavlova a ještě hůře je na tom Nemrlov.
V kategorii žen se tentokrát prezentoval vynikajícím výkonem Rájec, již jistý vítěz Holba Cupu, který dosáhl času18,73. Přiblížila se mu Nová Dědina / 19,40/ Chromeč /20,51/.
V kategorii veteránů se jednalo o konečném vítězství a také o to, které družstvo se ještě probojuje do Finále mistrů. Na poslední chvíli se to podařilo družstvu Dolních Studének a Dubicka. V závodě pak přesvědčivě zvítězily Bohuslavice za 20,55 vteřin před Třeštinou /21,85/ a Dubickem/22,22/. Bohuslavice tak obhájily své vítězství v Holba Cupu z loňského roku před Třeštinou a Hrabovou. Na favorizovaný Bludov zbyla bramborová medaile.
V Holba Cupu jak na kolotoči

12. srpna 2012 v 19:41 | Milan |  Články do novin
V Holba Cupu v požárním sportu se to točí jak na kolotoči. V každém závodě jiný vítěz a v pořadí se to neustále míchá. V letošním roce zatím žádný z týmů nehraje dominantní roli a nikomu se nedaří získat uklidňující náskok. V sobotu pokračoval Holba Cup závody v Hrabišíně a na ně navazoval nedělní závod v Třeštině. Závodu v Hrabišíně se zúčastnilo celkem 11 družstev žen a 31 družstev mužů. V neděli pak v Třeštině 35 družstev mužů , 12 družstev žen a 14 družstev veteránů.
V sobotním závodě v Hrabišíně tentokrát jako prvá startovala děvčata. Nová Dědina nasadila čas 20.90 a ujala se vedení. To držela až do startu družstva Hrabová I, které se tentokrát její pokus hodně podařil a dosáhla času 20,85. Jak se nakonec ukázalo, byl to čas vítězný. Hrabová II se svým výsledkem 20.97 jen přiblížila. Když pak svůj pokus pokazilo družstvo Rájce i Lesnice I, bylo rozhodnuto.
V kategorii mužů nasadil čas domácí Hrabišín I /18.82/. Postupně se před něj prosadil Pavlov /18.81/, Bohuslavice I /18.66/, Břevenec /18.54/ a Dolní Libina /18.26/. Družstvo Nemrlova si napravilo chuť po nezdaru V Rájci a dosáhlo času 18,24 vteřin. Ani to však nebylo všechno. Tentokrát "zahraniční týmy" družstvo Janovic/18.15/ a Bystřec /17.89/ předčily domácí týmy.

V nedělním závodě v Třeštině domácí tým nasadil čas 18,97 vteřiny a to bylo znamením, že tentokrát uvidí diváci velmi rychlé časy. Jak se pak v průběhu soutěže ukázalo, bylo tomu skutečně tak. I tentokrát se dá říci, že favoritům se vůbec nedařilo, řada pokusů skončila hodnocením neplatný pokus. Mezi tyto týmy se zařadil Kolšov, Bludov II, Nová Hradečná, Maršíkov a zejména den před tím úspěšný Nemrlov. Ten sice dosáhl vynikajícího času 17,13 vteřin a technický problém ho pak odsoudil k neplatnému pokusu. Této situace využil zejména Pavlov, který velmi pohodovým pokusem dosáhl času 18,11 a ten nakonec stačil na třetí místo. Zadařilo se také Dolní Libině /18,55/ i Ráječku /18,60/. Došlo i ke kuriózní situaci, kdy družstva Štítů a Lesnice II dosáhla shodného času 18,96 a aby toho nebylo málo, družstvo Dolních Studének dosáhlo shodného času s Třeštinou. V dalším průběhu soutěže se velmi dobrým výkonem prezentovalo družstvo Hrabová I, které dosáhlo času 18,00 vteřin. Ani to však nebylo všechno, družstvo Domamyslic, které se po odmlce opět představilo na našem okrese, dosáhlo vynikajícího času 16,95 vteřin a zaslouženě zvítězilo.
V kategorii žen ani tentokrát nepřesvědčilo renomované družstvo Nové Dědiny. Dosáhlo průměrného času 20,03 vteřin a nakonec to stačilo na třetí místo. Naopak chuť si po nezdaru v Hrabišíně spravilo družstvo Rájce, které dosáhlo času 18,66 vteřin a zaslouženě zvítězilo. Přiblížilo se mu jen družstvo Dolní Libiny, které dosáhlo času 18,74 vteřin.
V kategorii veteránů tentokrát celé pole zaskočilo družstvo Leštiny II, které svůj pokus dokončilo za 21,01 vteřin a jak se nakonec ukázalo, byl to čas vítězný. Domácí Třeština se jen přiblížila časem 21,05 vteřin a na třetím místě skončilo družstvo Leštiny I časem 21,49 vteřin. Mezi nebodujícími družstvy tentokrát skončil Bludov, ale také Sobotín a Sudkov. Byly zaznamenány také 4 neplatné pokusy.
Po letní přestávce v Holba Cupu nic nového

5. srpna 2012 v 19:23 | Milan |  Články do novin
Po třítýdenní přestávce pokračoval letošní rok Holba Cupu v požárním sportu. Tentokrát sobotním závodem v Bludově a v neděli pak soutěží V Rájci.
Soutěže v Bludově se zúčastnilo celkem 31 družstev mužů, 11 družstev žen a 12 družstev veteránů. Hned úvod soutěže naznačil, že je možno čekat velice dobré časy. Domácí Bludov nasadil čas 18,71 vteřin a znalci požárního sportu vědí, že při běhu se třemi hadicemi B je to velmi dobrý výsledek. Nabízelo se, že start dalších favoritů může přinést časy pod 18. Sekundu. Jak se však později ukázalo, podařilo se to pouze pozdějšímu vítězi. Čekalo se, že v počátku soutěže startující družstvo Hrabišín I bude právě takovýmto družstvem. Zapůjčený proudař se však neukázal dobrým řešením a jeho chybou družstvo Hrabišína svůj pokus dokončilo až ve 27. sekundě. Vzápětí startující Bohuslavice dokázaly, že letošní rok je pro ně prozatím rokem velmi dobrým Zkušeným výkonem dosáhly času 18,41vteřin a ujaly se vedení v soutěži. Velmi dobře si vedl i Pavlov / 18,53/ a Dolní Libina/18,55/. Po delší době o sobě dal vědět i Ráječek /18,74/. Se startovním číslem 19 pak nastoupil lídr letošního ročníku, družstvo Nemrlova, které nikoho nenechalo na pochybách, že chce loňský titul obhájit. Velmi dobrým výkonem ve všech řadách, dosáhl vynikajícího času 17,64 a zaslouženě zvítězil.

V kategorii žen se vedení v soutěži ujala děvčata z Lesnice I, která dosáhla času 21,10. Postupně však po startu družstva Hrabové II / 20,93/ a zejména Rájce o své prvenství přišla. Jako poslední startovalo družstvo Rájce, které v současné době suverénně v soutěži vede. Toto družstvo je velmi dobře poskládané, děvčata si na nic nehrají a i díky tomu i s ohledem na dobrou výkonnost, dosahují vynikajících výsledků. Dosáhly času 19,04 vteřin a s přehledem zvítězily.

Ke svému druhému závodu se sjela družstva veteránů, tentokrát v počtu 12 týmů. Domácí Bludov tentokrát nevyužil výhody domácího prostředí a dosáhl času 21,63 vteřin. Postupně byl překonán družstvy Hrabové /21,41/, Leštinou I /21,32/. Čekalo se daleko více od slovenského družstva Lehoty pod Vtáčnikom, ale to dosáhlo pouze průměrného času 22,36 vteřin. A bylo to opět družstvo Bohuslavic, které má v letošním roce opět nejlepší fazonu. Svým bezchybným výkonem dosáhlo času 19,38 vteřin a s více než přehledem v soutěži zvítězilo.