Září 2012

Výsledky pohárové soutěže v Nové Dědině

18. září 2012 v 12:57 | Martin |  Výsledky soutěží
Výsledky soutěže v Nové Dědině, kde se zúčastnilo i naše družstvo a předvedlo, že umí také předvést dobrý výsledek, což dokládá 5. místo z družstev našeho okresu, a pak že to nejde.


Soutěží mistrů zakončen letošní Holba Cup

9. září 2012 v 18:46 | Milan |  Články do novin
Soutěží mistrů byl v sobotu 8. 9. 2012 zakončen letošní ročník Holba Cupu v požárním sportu. Soutěž se konala v Nemrlově za účasti nejlepších 10 družstev mužů, 6 družstev žen a 12 družstev veteránů.
V kategorii mužů se v prvém kole nejlépe dařilo družstvu Dolní Libiny, které dosáhlo na trati plné překážek času 16,06 a ujalo se vedení. Přiblížilo se mu družstvo Hrabišína, které dosáhlo času 16,40 a Bohuslavic/16,60/. Až na 4. místě skončilo družstvo Pavlova, vítěz letošního ročníku Holba Cupu. Vůbec se tentokrát nedařilo Nemrlovu, který dosáhl času až 23,72 vteřin a v prvém kole skončilo až na 10. místě.
V kategorii žen ukázalo družstvo Rájce, že titul vítěze Holba Cupu je v těch nejlepších rukou. Dosáhlo času 20,88 vteřin a ujalo se vedení. Hned za ně se zavěsila obě družstva Lesnice. Lesnice I dosáhla času 22,18 a dvojka času22,34. Nedařilo se tentokrát Hrabové, která dosáhla času 24,97 vteřin.
V kategorii veteránů opět vítěz Holba Cupu, družstvo Bohuslavic dosáhlo času 20,86 a ujalo se vedení. Následovalo je družstvo Hrabové časem 22,46 a Bludova časem 22,76.
Druhé kolo začalo pokusy družstev žen. Ve druhém kole pak nejlepší výkon předvedlo družstvo Hrabové, které dosáhlo času19,42 vteřin. Hned za ním dokončil svůj pokus Rájec za 20,47 vteřin. Třetí pak skončila Lesnice II časem 21,62.
V kategorii veteránů to byly opět Bohuslavice, které dosáhly nejlepšího času a to 19,92 vteřin. Na druhém místě skončila Třeština časem 20,11 a třetí místo patřilo Leštině I, která dosáhla času 20,92 vteřin.
Kategorie mužů měla druhé kolo ještě obtížnější, neboť po sestříknutí obou terčů bylo nastavováno vedení o jednu hadici a teprve třetí terč zastavoval časomíru. I v tomto kole to bylo družstvo Dolní Libiny, které bylo nejlepší a dosáhlo času 31,06 vteřin. Za ním pak skončil Hrabišín časem 31,58 a třetí pak Nemrlov časem 34,29.
Celkově pak v kategorii žen se na prvém místě umístilo družstvo Rájce celkovým součtem 41,35 vteřin před Lesnickou dvojkou /43,96/ a Hrabovou II /44,39/. V kategorii veteránů se zcela suverénně na prvém místě umístilo družstvo Bohuslavic celkovým časem 40,78 vteřin před Bludovem / 46,81/ a překvapivě Dolními Studénkami, které svými vyrovnanými výkony v obou kolech dosáhli času 47,85 vteřina zaslouženě získali třetí místo, když si tak spravili chuť po nepříliš úspěšné sezoně.
V kategorii mužů ovládla soutěž Dolní Líbina, která nejlepšími výkony v obou kolech dosáhla času 47,12. Na druhém místě se umístil Hrabišín I časem 47,98 a třetí pak skončilo družstvo Bohuslavic časem 51,77 vteřin.
V závěru pak byli vyhlášeni vítězové Holba Cupu pro rok 2012 a to družstvo Pavlova v kategorii mužů a družstvo Rájce v kategorii žen.


Soutěž mistrů 2012 v Nemrlově

2. září 2012 v 18:41 | Martin

Holba Cup zná svého vítěze i v kategorii mužů

2. září 2012 v 18:31 | Milan |  Články do novin
Zatímco v kategorii žen a veteránů bylo jasno již minulý víkend, do poslední chvíle se bojovalo o prvenství v hlavní kategorii mužů. Tentokrát na soutěžích v Postřelmůvku a Ráječku. V Postřelmůvku se soutěže zúčastnilo celkem 26 družstev mužů a 8 družstev žen, v neděli v Ráječku to bylo 36 družstev mužů a 11 družstev žen.
V Postřelmůvku bylo od začátku jasné, že tentokrát charakter dráhy - mírně do kopce- nedovolí dosažení rychlých časů. Jak se pak ukázalo, až na výjimky tomu tak skutečně bylo. Domácí Postřelmůvek nasadil čas 20,46 a tento čas poté vyrovnal ještě Rájec. Postupně se však časy zrychlovaly. Je třeba říci, že první pětka průběžného pořadí se tentokrát hodně hlídala. Jak se pak ukázalo, seřadila se na čele soutěže. Vynikající výkon předvedl především sprintující Nemrlov, který dosáhl času17,17 vteřin a tento čas skutečně patří ke špičkovým výkonům. Zcela po právu s tímto časem Nemrlov zvítězil. Čekalo se, jak na tento čas zareaguje Dolní Libina a zejména Pavlov, který vede tabulku soutěže. Dolní Libina předvedla rovněž kvalitní výkon a dokončila za 18,21 vteřin. Nyní to bylo na Pavlovu. Ten pak předvedl výkon bez nervů, zcela poklidným tempem dosáhl času 18,18 a bylo jasné, že si před posledním závodem vybudoval téměř jistý náskok. Nejlepším časům se přiblížilo družstvo Hrabové I /18,55/, Bohuslavic /18,56/ a Hrabišína I /18,73/.
V kategorii žen bojovalo o prvenství pouze 8 družstev žen. Družstvo Rájce startující téměř v závěru soutěže opět předvedlo, proč je opět vítězem Holba Cupu. Předvedlo bezchybný výkon, dosáhlo času 18,53 a zaslouženě zvítězilo. Tentokrát na ně nestačilo ani družstvo Nové Dědiny /22,11/, které skončilo až na 5. místě. Velice sympatickým výkonem se prezentovalo družstvo Chromče, které dosáhlo času20,12 a Dolní Libiny -20,15. Body si zapsala Lesnická dvojka.

V neděli pak na velmi pěkně připravené soutěži šlo, jak již bylo výše uvedeno nejen o celkového vítěze, ale tako o to, která družstva skončí v prvé patnáctce a tím získá právo pořádat soutěž Holba Cupu pro příští rok, ale šlo také o poslední tři místa do Soutěže mistrů příští týden v Nemrlově. Do soutěže nastupoval s nejlepší výchozí pozicí Pavlov, který vedl s náskokem 18 bodů před Dolní Libinou. Existovala teoretická možnos, že Dolní Libina v soutěži zvítězí a družstvo Pavlova vůbec nebude bodovat. Soutěž se však tentokrát stala pohřebištěm favoritů, a jak se později ukázalo, této možnosti využila družstva, se kterými nikdo nepočítal. Nejdříve však k vyluštění prvé tajenky. Dolní Libina se sice ujala vedení časem 16,54 vteřin, avšak zanedlouho startující Pavlov se velmi soustředil na svůj výkon a zkušeně dosáhl času 16,48 a bylo jasné, že ho již nikdo nemůže dohnat. Pokud jde o druhou tajenku, nejlepší výchozí pozici měl Mostkov stíhaný Maršíkovem. Mezi těmito družstvy byl pětibodový rozdíl. A jak to tak bývá, když se dva perou, třetí se směje. Družstvo Mostkova svůj pokus pokazilo, když se mu nepodařilo pořádně " nalít", dosáhlo času 33,92, který ho odsoudil až na 27. místo. Maršíkov, který startoval později a měl tak všechny možnosti ve svých rukou však rovněž svůj pokus pokazil, dosáhl umístění na 26. místě. Ten, kdo se smál, bylo družstvo Zvole, kterému jeho pokus stačil na 10. místo a tím příděl 13 bodů, což ho katapultovalo do prvé patnáctky. Zajímavýá byl také boj o prvou desítku a tím právo startovat na Soutěži mistrů. Zde ještě neměla jistotu družstva Třeštiny a Kolšova. Navíc, když družstvo Kolšova také svůj pokus pokazilo a dokončilo v čase až20,28 vteřin. Družstvo Třeštiny svým výkonem 17,48 si svoji účast potvrdilo. Bylo zde však ještě družstvo Bludova II, které dosáhlo času17,27 a zařadilo se před Třeštinu. Předchozí náskok 9 bodů družstva Kolšova se však ukázal rozhodující a byl to Kolšov, který se jako desátý kvalifikoval. V soutěži pak zvítězil " zahraniční tým" družstvo Plinkoutu, které předvedlo vynikající výkon s výsledným časem 14,91 vteřin.
V kategorii žen se tentokrát nedařilo startujícím týmům pokořit hranici 20. sekundy. Dlouho vedlo družstvo Lesnice I časem 23,43 vteřiny. Ani renomovanému družstvu Nové Dědiny se nepodařilo tento čas pokořit / až23,82/. V závěru soutěže startující družstvo Lesnice II konečně dosaženými časy pohnulo a dosáhlo času 21,12 vteřin. Ani to však nebole všechno. Již jistý vítěz kategorie žen, družstvo Rájce, nenechalo nikoho na pochybách, že titul jim opravdu patří. Bezchybným výkonem dosáhlo vynikajícího času 18,48 vteřin a zaslouženě zvítězilo.
Příští týden v sobotu dne 8. 9. 2012 se uskuteční oslava požárního sportu, tentokrát na Soutěži mistrů v Nemrlově. Této se účastní nejlepších 10 družstev mužů, 7 družstev žen a 12 družstev vetránů.