Červen 2013

Rozporuplné výsledky Holba Cupu

30. června 2013 v 18:59 | Milan |  Články do novin
Skutečně velmi rozporuplné jsou výsledky víkendových závodů Holba Cupu v požárním sportu.

V sobotu dne 29. 6. 2013 se ve Štítech uskutečnil další ze závodů seriálu Holba Cupu. Při tomto závodě se dařilo největšímu z favoritů, družstvu Nemrlova, které vynikajícím časem 15,00 zaslouženě zvítězil. O velké překvapení se postaraly domácí Štíty, které časem 15,28 obsadily druhé místo. Třetí pak skončil Ráječek, kterému se podařilo dosáhnout času 15,42 vteřin. Naopak velcí favorité, družstvo Hrabišína, ale i Pavlova skončilo neplatným pokusem.

V kategorii žen se tentokrát nejvíce dařilo družstvu Dolní Libiny, které dosáhlo času 19,17 vteřin. Na druhém místě se umístila Hrabová časem 19,62 vteřin a třetí skončilo družstvo Kolšova časem 20,90. Nezdarem skončila soutěž pro Rájec, který svůj pokus nedokončil.

V neděli se pak soutěže v Chromči zúčastnilo celkem 35 družstev mužů a15 družstev žen.

Kategorie mužů byla tentokrát poznamenána řadou neplatných pokusů a to z velké většiny z důvodu selhání materiálu. Většina neplatných pokusů byla z důvodu roztržení hadic. Tak skončil nezdarem Hrabišín, Třeština, Mostkov i domácí Chromeč a další. Družstvo Nemrlova tentokrát zaváhalo, dosáhlo času 16,75 vteřin a obsadilo až 7. místo. Naopak velmi dobře se prezentovala Zvole /16,58/, Pavlov /16,57/ a všechny zaskočila neustále se zlepšující Nemile, která dosáhla času 16,27 a zaslouženě zvítězila.

V kategorii žen tentokrát nenechal Rájec nikoho na pochybách, že je v současné době v dobré formě. Jistým a zkušeným výkonem dosáhl času 19,30 a s velkým náskokem zvítězil. Druhé místo obsadila Nová Dědina časem 20,22 a na třetím místě se umístila Dolní Libina, která tak završila úspěšný víkend.

Příspěvek Olomouckého kraje

20. června 2013 v 12:44 | Martin |  Akce

Vystoupení dětí na oslavách 660 let obce Dolní Studénky

17. června 2013 v 7:46 | Martin |  Videa
Videa z vystoupení dětí z Mateřských školek v Králci a Dolních Studénkách na oslavách 660 let obce Dolní Studénky.

Po triumfu v Dolní Libině zaváhání Nemrlova v Kolšově

16. června 2013 v 16:59 | Milan |  Články do novin
O víkendu pokračoval Holba Cup v požárním sportu a přinesl skutečně velmi pěkné výkony.

V sobotu 15. 6. 2013 se na Memoriálu Josefa Jančíka v Dolní Libině sjelo celkem 43 družstev mužů a 15 družstev žen. Soutěž byla zařazena jak do Holba Cupu, tak do Hanácké extraligy. Střetla se tedy špičková družstva okresu Šumperk a Olomouc. V prvé desítce startujících se objevila celá špička okresu Šumperk a jeden lepší čas stíhal druhý. Pravdou je, že tentokrát domácí Dolní Libina zaváhala a její čas byl hodně průměrný. Když však nastoupil Nemrlov a dosáhl vynikajícího času 17,07 vteřin, bylo jasné, že tento čas se bude jen velmi těžko překonávat. A také se to do konce soutěže již nikomu nepodařilo. Družstvo Hrabišína se přiblížilo časem 17,60 a rovněž Pavlov dosáhl dobrého času a to 18,07. Pak se již čekalo na družstvo Břevence, který však pokus nedokončil, a zejména Plinkout, který však v dobře rozběhnutém pokusu dosáhl času až 20,33. O vítězi tedy bylo rozhodnuto.

V kategorii žen se po rozpačitém začátku čekalo od družstva Hrabové, že se ujme vedení v soutěži kvalitním časem. Děvčata však dosáhla času až 24,41 vteřin. Nic pak nebránilo družstvu Rájce, aby svým velmi dobrým pokusem zaujalo místo na čele soutěže. Dosáhlo toho časem 18,95 vteřin. K němu se pak přiblížily Loučany /20,92/ a Rohle /21,71/. Podstatně více se čekalo od Nové Dědiny, ta však pokus pokazila a dosáhla času až 26,28 vteřin.

V neděli se pak soutěže v Kolšově zúčastnilo celkem 33 družstev mužů a 15 družstev žen.

V kategorii mužů se tentokrát soutěž nevyvíjela vůbec dobře a jeden favorit za druhým dosahoval jen průměrných časů. Již domácí Kolšov nasadil čas až kolem 22. Sekundy. Postupně dokončily za průměrné časy družstva Hrabišína, Ráječku, naopak nahoru se draly týmy Zvole a Třeštiny. Nejvíce se čekalo od Nemrlova, ale tomuto se podařil sestřik až za 19,34 sekund. Této situace pak využily týmy Pavlova /19,14/, Postřelmůvku /19,10/, ale zejména Hrabová I, která dosáhla času 18,79. Ani to však na vítězství nestačilo, to putuje do Janovic za čas 18,44.

V kategorii žen nenechal Rájec nikoho na pochybách, kdo bude vládnout letošním tabulkám. Děvčata soustředěným výkonem dosáhla času 18,73 a suverénně zvítězila. Přiblížil se jí domácí Kolšov /20,58/ a Dolní Libina / 21,29/

Sledovanost těchto stránek

4. června 2013 v 8:42 | Martin
Dnešním dnem tyto stránky překonávají 50.000 návštěv. Chtěl bych všem poděkovat, kteří navštěvují tyto stránky a je to pro mne důkaz, že někteří mají zájem o moji práci, která občas zabere dost času.

Doplnění výsledků okresního kola

4. června 2013 v 8:27 | Martin |  Výsledky soutěží
Na žádost některých z Vás jsem doplnil výsledky okresního kola 100m překážek v kategorii ženy.

Odstartoval Holba Cup 2013

2. června 2013 v 21:27 | Milan |  Články do novin
Dvěma závody ve velmi špatném počasí odstartoval letošní ročník Holba Cupu v požárním sportu v kategorii mužů a žen. Kategorie veteránů již má za sebou první závod, který se konal 25. 5. 2013 v Dolních Studénkách.
V sobotu se sjelo do Bludova na Okresní soutěž 17 družstev mužů a 8 družstev žen. Tento závod se sestává ze tří disciplin a to štafety na 4x100 m, běhu na 100 m s překážkami a požárního útoku.
V kategorii mužů ve štafetě na 4x100 m se nejlépe dařilo družstvu Lesnice, na druhém místě skončil Bludov I a na třetím místě Dolní Studénky.
V běhu na 100 m s překážkami pak zvítězil Bludov I před Bludovem II a Dolními Studénkami. Nic však nebylo rozhodnuto a teprve požární útok přinesl rozuzlení. V tom byl nejlepší Pavlov, který dosáhl času 19,45 vteřin před Bludovem II /19,66/ a Chromčí /19,94/.
Celkově tak v Okresní soutěži zvítězil Bludov II, před Bludovem I a Pavlovem. Dolní Studénky se jen horším požárním útokem ocitli na 4. místě.
V kategorii jednotlivců se tentokrát Okresním přeborníkem stal Jiří Vénos z Dolních Studének, který dosáhl vynikajícího času 17,90 a nechal za svými zády bludovské borce Martina Sobotku /18,15/ a Tomáše Weidingera /18,16/.
V kategorii žen zvítězilo ve štafetě žen družstvo Kolšova před Rapotínem a Bludovem. V běhu na 100 m s překážkami pak zvítězilo družstvo Bludova před Kolšovem a Rájcem. V požárním útoku pak nejlepší výkon předvedlo družstvo Hrabové následované družstvy Pavlova a Rájce. Celkově tak zvítězilo družstvo Kolšova před Rájcem a Bludovem.
V kategorii jednotlivců pak zvítězila Lucie Strouhalová z Bludova časem 19,18 před Lucií Linhartovou z Kolšova /19.75/ a Kateřinou Krobotovou z Bludova/20.95/.

V NEDĚLI SE PAK DO Hrabové sjelo celkem 35 družstev mužů, 15 družstev žen a 14 družstev veteránů.
V kategorii mužů tentokrát již nikdo z okresní špičky nechyběl. Hned úvod závodu byl poznamenán dvěma neplatnými pokusy, kterými se prezentovalo domácí družstvo a družstvo Kolšova. Pak se však přeci jen soutěž rozběhla a přes velmi těžký a kluzký terén nakonec diváci viděli vynikající výkony, kterými se prezentovalo nejen družstvo Nemrlova, které dosáhlo času 18,34 ale i družstva Ráječku /18,59/, Janovic / 18,68/ a také Hrabišína /18,89/ a Břavence / 18,94/. Družstvo Nemrlova pak po zásluze zvítězilo.
V kategorii veteránů se tentokrát nejvíce dařilo družstvu Bludova, které časem 20.46 všechny pokořilo. Za ním se pak seřadila družstva Sobotína /21.15/ a Dolních Studének / 21.64/.

V kategorii žen zvítězilo družstvo Hrabové /20.17/, před Lesnicí II /20.79/ a Lesnicí I /21.15/.