Srpen 2013

Dva závody před koncem jasný vítěz v kategorii žen a veteránů

25. srpna 2013 v 18:36 | Milan |  Články do novin
Po uplynulém víkendu je v Holba Cupu jasný vítěz v kategorii žen. Po roce se jím stává opět družstvo Rájce, které tak zopakovalo svůj úspěch a navíc své soupeře porazilo doslova o vagon. V kategorii veteránů se rovněž rozhodlo a to na soutěži v Bohuslavicích, která byla pro tuto kategorii poslední.
Vítězem se v této kategorii stává družstvo Bohuslavic

V kategorii mužů se situace ještě více zdramatizovala, když družstvo Nemrlova oba víkendové závody vyhrálo a ještě více se přiblížilo družstvu Pavlova. Ve hře je stále ještě 50 bodů, avšak lepší výchozí pozici drží Pavlov.…
V sobotu ve Zvoli se soutěže zúčastnilo celkem 27 družstev mužů a 10 družstev žen. V kategorii mužů domácí Zvole dokončila svůj pokus za 16,64 vteřin a i když se to jeví jako dobrý čas, bylo jasné, že dlouho na čele nevydrží. Nakonec se ukázalo, že hned 8 týmů se přes Zvoli přehnalo a tři družstva dokonce časem pod 16. Sekundu. Zabojovala Dolní Libina, která do poslední chvíle bojuje o možnost pořádat soutěž Velké ceny pro příští rok a dosáhla času 16,06 vteřin a stačilo to na 5. místo. Družstvo Nemile potvrdilo, že její současné postavení v tabulce není náhodné a po čase 16,00 vteřin se umístilo na 4. místě. Současný vedoucí tým podal zkušený výkon, dosáhl času 15,70 a drží si tak náskok před dotírajícím Nemrlovem. Velmi dobrý výkon podal Ráječek a časem 15,49 obsadil
2. místo. Vítězem se pak stalo družstvo Nemrlova, které dosáhlo času 15,22 vteřin.

V kategorii žen se tentokrát překvapivě neprosadil Rájec, když zakopnutí proudařky je stálo plno cenných vteřin. Rájec tak dal šanci svým soupeřkám. Plně jí využilo družstvo Dolní Libiny, které jako jediné pokořilo hranici 20 sekund a dosáhlo času 19,63. Družstvo Dolních Studének překvapilo celé startovní pole a dosáhlo času 20,76, což stačilo na druhé místo. Třetí pak skončilo Brníčko za 21,89 vteřin.

V neděli se pak na soutěži v Bohuslavicích sjelo 37 družstev mužů, 15 družstev žen a 13 družstev veteránů.

V kategorii mužů nasadily domácí Bohuslavice čas 16,02 vteřin.Jak se později ukázalo, stačil tento čas až na 8. místo . Postupně ho překonala družstva Štítů /15,92/, Mostkova /15,89/, Ráječku/15,73/, Hrabišína /15,69/. Hodně se čekalo od Nemrlova, který diváky nezklamal a završil tak veleúspěšný víkend. Dosáhl vynikajícího času 14,78 vteřiny. Tomuto času se přiblížil Břevenec, který dokončil svůj pokus za 14,80 vteřin. Ke smůle Nemrlova však Pavlov rovněž nezaváhal a dosáhl času 15,62 a Nemrlov se mu tak přiblížil jen o tři body.

V kategorii žen se tentokrát neprosadil již jistý vítěz, družstvo Rájce. Dalo tak příležitost dalším týmům a nejvíce z toho vytěžila Hrabová, která zvítězila časem 18,58 vteřin, následována Dolní Libinou / 19,85/ a Dolními Studénkami /20,13/.

V kategorii veteránů pak tato soutěž rozhodla o vítězi Holba Cupu v této kategorii. Výhody domácí trati využily domácí Bohuslavice, které zvítězily časem18,86 vteřin, na druhém místě se umístil stále se zlepšující Sudkov/19,89/ a třetí místo obsadil Sobotín časem 20,39 vteřin.

Nemrlov se ještě nevzdává naděje na obhájení titulu

11. srpna 2013 v 19:42 | Milan |  Články do novin
O víkendových závodech se znovu připomněl Nemrlov. Svými výkony dal ještě najevo, že se nevzdal boje o prvenství v celém seriálu Holba Cupu.

V sobotu na závodech v Hrabišíně se soutěže zúčastnilo celkem 35 družstev mužů a 14 družstev žen.

V kategorii žen, která tentokrát startovala jako první, nasadilo čas družstvo Nové Dědiny, které vyjma loňského ročníku, se stalo již třikrát vítězem soutěže. Dosáhlo času20,72 vteřin. Tentokrát však tento čas na vítězství nestačil. Postupně se přes Novou Dědinu přehnala družstva Dolní Libiny/20,16/, Kolšova /19,91/. Nejlepší pak nakonec. Družstvo Rájce provedlo pokus takovým způsobem a jasně dalo najevo, kdo letos vládne, když svůj pokus dokončilo za vynikajících19,49 vteřin.

V kategorii mužů jako první startoval domácí Hrabišín, povzbuzován domácími diváky. I v tomto závodě, který velice dobře rozběhli, se projevila současná bolest tohoto družstva, nevyrovnaný výkon proudařů. Družstvo dokončilo až za22,52, což v konečné tabulce stačilo až na 19. Místo. Hned vzápětí startující Bystřec nasadil čas 17,94 a zdálo se, že jen velmi těžko bude překonán. Postupně se k němu přiblížil Pavlov / 19,05/, Mostkov /18,83/ Hrabová /18,81/. Letošní největší překvapení, družstvo Nemile dosáhlo vynikajícího času 18,51 a v nabité konkurenci získalo 3. místo. To však ještě nebylo vše. Družstvo Nemrlova soustředěným výkonem vypálilo všem rybník. Vynikající čas 17,69 je katapultoval do čela startujícího pole. Rekord dráhy nebyl sice překonán /17,64/, ale notně se zatřásl.

Nedělního závodu v Třeštině se zúčastnilo celkem 35 družstev mužů, 14 družstev žen a 14 družstev vetránů.

V kategorii mužů domácí Třeština nasadila čas 18,86 a bylo jasné, že tentokrát to bude hodně tvrdé. Na ideální travnaté trati se daly očekávat dobré výkony a ty také přišly. Již vzápětí startující Domamyslice dosáhly času18,73 a opět se měnilo pořadí na čele. Už Nová Dědina stáhla čas na 18,64. S velkým zájmem byl sledován start Nemrlova. Ten sice dosáhl času 18,42,který sice na vítězství nestačil, nicméně opět došlo k umazání 51-bodového náskoku Pavlova. A překvapení nakonec. Žádný z renomovaných týmů, naopak týmy ze středu tabulky se tentokrát popraly o vítězství. Postřelmůvek potvrdil stálou formu a dokončil za 18,38 vteřin. Hrabová to stlačila ještě o dvě setiny a Mostkov rovněž potvrdil, že je v laufu a dokončil za 18,24 sekund. Vítězství tentokrát patřilo překvapivě družstvu Bludov 1, které dokončilo za vynikajících 17,71 vteřin.

V kategorii žen se opět zaskvěl Rájec za bezkonkurenčních 18,54 vteřin. Dařilo se i děvčatům z Dolní Libiny /20,01/ a Brníčka /20,55/. Velmi dobrého výsledku dosáhly Dolní Studénky, které dokončily za 20,88 vteřin.

V kategorii veteránů zejména start do soutěže byl přímo bleskový. Jeden čas lepší než druhý. Domácí Třeština nasadila čas 19,31 a dlouho se zdálo, že tento čas nebude překonán. Přiblížil se mu Sudkov, který svým osobním rekordem dosáhl času 19,74, Leština II /20,58/ a Leština I /20,77/. Když pak svůj pokus pokazil Bludov, čekalo se, zda této situace využijí Bohuslavice. Ty pak beze zbytku této příležitosti využily, dosáhly času 19,29 a zaslouženě zvítězily. Zdramatizovaly před poslední soutěží v této kategorii boj o konečné umístění.

V Holba Cupu upevnili Pavlov a Rájec svoje vedení.

4. srpna 2013 v 18:10 | Milan |  Články do novin
Po letní přestávce se rozběhl opět kolotoč závodů v požárním sportu. Tentokrát soutěžemi v Bludově a Rájci.

V Bludově se závodů zúčastnilo celkem 30 družstev mužů, 14 družstev žen a 13 družstev veteránů.

V kategorii mužů jako prvé odstartovalo družstvo domácích, Bludov II a dosáhlo nepříliš dobrého času 22,49 vteřin. Čekalo se na vystoupení Břevence. Ani ten však nepředvedl optimální výkon a dosáhl času 19,30. Nakonec se diváci dočkali kvalitních výkonů a to, vyjma Pavlova, od družstev, kde se to příliš nečekalo. Tak družstvo Hrabové I dosáhlo času 18,70, Mostkov času 18,47. Nikoho pak nenechal na pochybách Pavlov, který závodí v neskutečné pohodě, a dosáhl času 18,02, který byl nakonec časem vítězným. Více se čekalo od Nemrlova / až 19,60/, ale i Bohuslavic / 19,47/ a Dolní Libiny/NP/.

V kategorii žen se tentokrát závodilo bez velkých překvapení. Favorizovaná družstva předvedla to, co se od nich očekávalo a nakonec se seřadila dle současného stavu v tabulce. Nejlepšího času dosáhl Rájec /20,22/, před Hrabovou /20,80/ a Kolšovem / 21,07/.
Velmi napínavé souboje se tentokrát odehrávaly v kategorii veteránů. Vždyť pět družstev se seřadilo ve dvacátéprvé vteřině. Nakonec se nejvíce zadařilo domácímu týmu, který dosáhl času 20,20 vteřin. Za ním se pak seřadila družstva Bohuslavic /20,71/ a Třeštiny /21,04/.

V neděli se pak na těžké kopcovité trati utkalo 30 družstev mužů a 13 družstev žen. Ve vložené soutěži ještě 5 družstev veteránů.

V kategorii mužů se hned zpočátku prezentovalo družstvo Nemrlova, kterému se však jeho pokus nepříliš zdařil a dosáhl času až 19,80. Ani Hrabišín nijak výrazně svého soupeře nepřekonal /18,87/ a čekalo se, s jakou vyrukuje vedoucí tým, družstvo Pavlova. To nenechalo nikoho na pochybách, kdo v současné době vládne. Dosáhlo vynikajícího času 16,56 a zaslouženě zvítězilo. Přiblížilo se k němu družstvo Janovic /17,38/ a domácího Rájce / 17,46/.

V kategorii žen hned prvé startující družstvo domácího Rájce dosáhlo času22,34 a čekalo se, zda některý tým tento čas překoná. Nikomu se to však nepodařilo a tak děvčata z Rájce poprvé zvítězila i na domácí soutěži. Druhé místo obsadila Rohle a na třetím místě skončila Lesnice I.

Ve vložené soutěži veteránů se pak na prvém místě umístila Hrabová před Rájcem a Třeštinou.

Výsledky pohárové soutěže v Bludově

3. srpna 2013 v 19:11 | Martin |  Výsledky soutěží
Ve výsledcích soutěže veteránů se vyskytla chyba, která má vliv na bodování družstev. Družstvo Bohuslavice dosáhlo správného času 20,71 a družstvo Bludova II startovalo mimo soutěž, takže dodané tabulky od pořadatelů jsou v této kategorii chybné, a proto se omlouvám za tuto chybu. Celkové výsledky byly upraveny podle správného umístění.