Září 2013

Soutěží mistrů zakončen letošní ročník Holba Cupu

8. září 2013 v 16:16 | Milan |  Články do novin
Soutěží mistrů byl zakončen letošní ročník Holba Cupu v požárním sportu. Tentokrát na půdě loňského vítěze Pavlova. K soutěži bylo pozváno nejlepších 10 družstev mužů konečné tabulky a družstvo Bludov l, které bylo na stupních vítězů na Okresním kole. Dále pak 7 nejlepších družstev žen a 7 nejlepších družstev veteránů. Soutěž probíhala dvoukolově a pro družstva byla postavena náročná trať.

V kategorii mužů se prvé kolo nejlépe vydařilo družstvu Nemrlova, které trať absolvovalo za 17,18 vteřin. Hned za ním se zavěsila překvapivě Zvole /17,36/, Ráječek/17,59/ a domácí Pavlov / 17,76/. Všichni věděli, že prvé kolo nic neznamená, neboť na této soutěži rozhoduje až kolo druhé. Tam Zvole dokončila za 34,01 vteřin a zdálo se, že po létech neúspěchů na této soutěži konečně protrhne smůlu. Jak se nakonec ukázalo, o čtyři desetiny sekundy jim uniklo třetí místo. Družstvo Ráječku svoji misi splnilo za 33,47 vteřin a dostalo se před Zvoli. To však ještě nebylo všechno. Velký favorit, družstvo Nemrlova přes maličké zaváhání dosáhlo času 33,19 vteřin a zdálo se, že si odveze prvenství. Družstvo Pavlova muselo dosáhnout času minimálně 32,60. Svým bezchybným výkonem však dosáhlo času 31,13 a zaslouženě zvítězilo.

Kategorii žen rozjelo nejlépe družstvo Dolní Libiny, které prvé kolo dokončilo za pěkných 20,09 vteřin. Hned za ně se zavěsilo družstvo Hrabové / 21,21/ a překvapivě Brníčka / 23,22/. Druhé kolo však patřilo Hrabové, která se jako jediná dostala pod 20 sekund, když dosáhla času 19,58 vteřin. Dolní Libina dokončila za 21,16 vteřin a Brníčko za 22,28 vteřin. Vítězem se tak stala Hrabová před Dolní Libinou a Brníčkem.

V kategorii veteránů se prvým třem družstvům nepodařilo pokus dokončit a v podstatě ztratily naděje na dobré umístění. Mezi těmito družstvy byla Hrabová, Leština II a Sudkov. Pak se však přece jen soutěž rozjela a nejlépe se dařilo Bohuslavicím/21,99/, Bludovu /24,78/ a Třeštině /26,91/. Ve druhém kole pak Bohuslavice dosáhly nejlepšího času a to 20,95 a bylo jasno o vítězi. Bludov dosáhl až čtvrtý nejlepší čas / 23,47/ a v konečném pořadí to stačilo na druhé místo. Třetí pak skončila Třeština, která ve druhém kole dosáhla času21,52.

Přehlídka kvalitního požárního sportu byla zakončena dekorací vítězů v Soutěži mistrů a také vyhlášením celkových výsledků Holba Cupu pro rok 2013, kdy díky generálnímu sponzorovi pivovaru Holba Hanušovice si všechny týmy odnášely hodnotné ceny.

Statečný, ale marný boj Nemrlova, vítězí Pavlov

1. září 2013 v 17:43 | Milan |  Články do novin
Posledními dvěma závody pokračoval Holba Cup v požárním sportu. Tentokrát soutěžemi v Postřelmůvku a Ráječku.

V sobotu se za ideálního počasí sjelo do Postřelmůvku 27 družstev mužů a 8 družstev žen. Zatímco v kategorii žen již je o vítězi dávno rozhodnuto, v kategorii mužů se mohlo stát ledacos. Stále bylo ve hře 50 bodů a Pavlov vedl s náskokem 30 bodů. Vůbec pak se ještě nedalo říct, kdo si zajistí pořadatelství Holba Cupu pro příští rok / prvých 15 družstev/.

Domácí Postřelmůvek nasadil velice pěkným výkonem čas18,84 vteřin.Pak se však začaly dít věci. Celá řada družstev, která měla potvrdit své postavení, případně využít zaváhání soupěřů, své pokusy rovněž pokazila. Ať už se jednalo o Kolšov, Třeštinu, Zvoli, Bludov II či Hrabišín. Situace v tabulce se nesmírně vyrovnala a skutečně až závod v Ráječku rozhodne. Bohuslavice si pak svým výkonem 17,81 důrazně řekly o pořadatelství Holba Cupu, když z 15. místa poskočily na místo13. A na 15.Kolšov mají náskok 11 bodů. Hned vzápětí startující Nemrlov přesvědčil o své momentální formě a dosáhl času 17,27 vteřin. Jestli to bude stačit na stáhnutí náskoku Pavlova, se muselo čekat až do přestávky. Po ní totiž nastoupil Pavlov a skutečně si své postavení pohlídal. Dosáhl času 17,44 vteřin a zařadil se hned za Nemrlov. Ze svého náskoku si tak nechal ukrojit jen 3 body a bylo jasné, že v Ráječku již nemůže být předstižen.

V kategorii žen se tentokrát nezadařilo Rájci, který svůj pokus dokončil za 20,27 vteřin. Tohoto zaváhání využila Hrabová, která celé startovní pole pokořila časem 18,13. Přiblížila se jí Dolní Libina časem 18,65 a Nová Dědina časem 19,24.

V neděli se pak do Ráječku sjelo 39 družstev mužů a 14 družstev žen. V kategorii žen se tentokrát nejlepším časem zaskvěla Dolní Libina, která nechala za sebou celé startovní pole a zvítězila časem 18,17 vteřin. O druhé místo se pak tvrdě bojovalo a nejšťastnějším týmem Byla Lenice I, která dosáhla času 20,08 vteřin. Třetí pak skončila Rohle časem 20,27.

V kategorii mužů ještě stále nebylo rozhodnuto o pořadatelích pro příští rok. Nakonec 15. Místo v tabulce uhájily díky nepodařeným pokusům svých největších soupeřů a to Štítů a Dolní Libiny. Zajímavý byl také souboj družstev Rájce a Zvole o desáté místo v tabulce, zaručující start na Soutěži mistrů. Nakonec byla šťastnější Zvole. A jak to vypadalo ve vlastní soutěži. Tentokrát se musela družstva okresu Šumperk sklonit před uměním "zahraničních" soupeřů. Nejlepšího času dosáhl Břevenec /14,91/ před Cholinou / 15,53/ a Plinkoutem/15,66/. Až na 5. místě se umístila Třeština, která dosáhla času 15,73 a zaslouženě si připsala 25 bodů. Zabodovala i Nemile a nenechal se odstrčit ani Pavlov.