Červen 2014Pohárová soutěž v Dolních Studénkách

8. června 2014 v 19:08 | Martin |  Články do novin
Předně je třeba říci, že o tomto víkendu zaznamenal okres Šumperk významný úspěch. Družstvo Bludova po vynikajícím výkonu zvítězilo na Krajské soutěži v Ostravě a bude reprezentovat náš okres na Mistrovství republiky v Českých Budějovicích
Dne 8. 6. 2014 se konala pohárová soutěž v Dolních Studénkách, která je nejstarší pohárovou soutěží na našem okrese. Zúčastnilo se jí 22 družstev mužů, 10 družstev žen a 13 družstev veteránů. V kategorii veteránů se jednalo o soutěž zařazenou do Velké ceny Holba Cupu okresu Šumperk.
V kategorii mužů se hodně očekávalo od výkonu družstva Janovic. Ty však neunesly tíži favorita a svůj pokus nedokončily. Největším překvapením byl výkon " neznámého" Bílého Potoku z okresu Jeseník, který svůj pokus dokončil za 14,74 vteřin, což byl nakonec čas vítězný. Loňský vítěz, družstvo Nemrlova, dokončil svůj pokus za 14,83 vteřin a o vítězi bylo rozhodnuto. Na třetím místě se umístily stále se lepšící Bohuslavice časem 14,94 vteřin. Pěkného úspěchu dosáhly domácí Dolní Studénky, když se časem 16,07 vteřin umístily na pátém místě.
Kategorii žen, se domácí Dolní Studénky I s tratí vypořádaly úplně nejlépe a časem19,06 vteřin zaslouženě zvítězily, když žádné z družstev nedosáhlo lepšího času, odnesl to vedoucí družstva Jaromír Laštuvička koupelí v nádrži. Jak se vyjádřily členky vítězného družstva, bylo to zasloužené za trpělivost vedoucího týmu. Na druhém místě se umístilo favorizované družstvo Hrabové časem 19,42 vteřin a na třetím místě družstvo Nové Dědiny časem 20,43 vteřin.

V kategorii veteránů, jejichž výsledky byly započítávány do celkového hodnocení Holba Cupu se nejlépe dařilo družstvu Sobotína, které nasadilo čas 20,26 vteřin, který se nakonec ukázal časem vítězným. Na druhém místě se umístilo družstvo Bohuslavic časem 20,27 a třetí skončila Třeština časem 20,52 vteřin.

Fotografie z pohárové soutěže v Dolních Studénkách

8. června 2014 v 18:21 | Martin
Do galerie byly přidány nové fotografie z pohárové soutěže v Dolních Studénkách, která se konala dnes 8. června 2014.